-------------------------------------
Hrvatska - Mađarska: Kako su igrali

Tomislav Butina (6,5) – Prvu ozbiljniju intervenciju imao je tek u 55. minuti i to odmah – pravu. Nije, naime, mala stvar iz neposredne blizine obraniti udarac glavom najopasnijeg gostujućeg igrača Gera, i tko zna što bi bilo da je kojim slučajem lopta odsjela u mreži.

VAŠE MIŠLJENJE: Hrvatska pobjedom krenula prema SP 2006.

Igor Tudor (6,5) – Bez opipljivih duela i situacija, budući da je kod gostiju igrač manje bio za njih dosta veliki manjak. Tudor je ulijevao mirnoću svojim, ponekad riskantnim načinom rješavanja jednostavnih situacija.

Robert Kovač (6,5) – I on je imao nešto lakši posao zbog spomenute činjenice igrača više već od 10. minute. Izmjenjivao se vrlo često sa svojim bratom u ulogama, kad je to nalagala situacija. Bilježimo jedan njegov sjajan udarac s 25 metara koji je gostujući vratar jedva odbio.

Josip Šimunić (6) - Bez većeg posla kao i cijeli zadnji red. Nekoliko njegovih ofanzivnih izleta bez bitnijeg učinka.

Dario Srna (7) – Teškim prekršajem nad njim, isključen je u 10. minuti mađarski branič Huszti. Unatoč udaru u arkadu suparničkim laktom, hrabro nastavio do same završnice. Borben do krajnjih granica, imponirao je htijenjem, dajući svojim primjerom ton cjelokupnoj igri.

Jurica Vranješ (7) – Opravdao izbornikovo povjerenje. Dobro se nosio s napadačkim i obrambenim zadaćama, zamalo je u 35. minuti bio strijelac, a bitan posao napravio je asistirao pri drugom pogotku.

Niko Kovač (6,5) – Ozbiljan kao i uvijek, važna prepreka da bi Mađari stigli do hrvatskog zadnjeg reda. Dobro se mutirao sa svojim bratom u nekim taktičkim zadacima, i sve u svemu bio je na razini onakvog Kovača kakvog znademo.

Marko Babić (7) – Raspoložen, prodoran, lagan, koristan u svakom pogledu, i u biti stalna napast za suparničku obranu. Bio je začetnik akcije kod prvog pogotka, a piše mu se da je bio predzadnji dodavač kod drugog pogotka.

Niko Kranjčar (6,5) – Pod posebnim povećalom zbog vrlo opipljivog odnosa: otac izbornik, sin koji tek treba opravdati svoju nadarenost. Sama činjenica da je na njemu napravljeno najviše prekršaja, i da je uz sebe imao upornog »flastera« (Molnar), govori dosta njemu u prilog. Osim toga, registriran je kao najčešći razigravač, pogotovo Prše. Prirodno se od početka postavio kapetanski, diktirao suigračima kako bi se trebali ponašati, kuda i kamo kretati. Valja priznati njegovom ocu da je dobro ciljao, kad je inzistirao na njegovom uvrštenju.

Hrvatska 3-0 Mađarska: Visoka pobjeda na startu kvalifikacija

Dado Pršo (7,5) – Igrač utakmice, Već sama činjenica što je proglašen igračem utakmice govori dovoljno sama za sebe. Bitno je istaknuti da je Pršo opravdao vlastite najave kako ćemo ga vidjeti u jednom novom svijetlu, sa znatno većim radijusom kretanja, ali i mnogo više žestine i beskompromisnosti. Sjajno je iskoristio poklon mađarskog igrača da bi Hrvatsku doveo u vodstvo, i bez sumnje da je svojim primjerom motivirao suigrače na što pokretljiviju i opasniju igru.
Ivan Klasnić (6,5) – Naizgled usporenog stila, ali kod njega se nikad ne zna kad će sjevnuti. Uz pogodak aktivno razvlačio suparničku obranu otvarajući prostor suigračima, najviše Prši i Kranjčaru. Njega valja čekati, i upravo kad se nekima činilo da bi on trebao biti jedan od onih koji će u završnici biti zamijenjen, dočekao je svoj trenutak i majstorskim udarcem povisio na 2-0.

Igrali su još:
Ivica Olić (-) – Unio uobičajenu živost svojim bjegovima.

Jerko Leko (6,5) – Ni kriv ni dužan zaslužan je za treći pogodak. , jer je on probio stranu, i nabacio pred vrata, da bi mađarski branič loptu smjestio u vlastitu mrežu.

Ivica Mornar (-) – Na svoj je karakterističan način potaknuo gledalište na kombinaciju pljeska i smijeha, a sve u svemu imao je premalo vremena da izbori ocjenu.