bwin.com casino
Kup UEFA: Leverkusen, Werder, Osasuna i Tottenham u četvrtfinalu

Leverkusen je nadoknadio gol minusa iz prve utakmice i 3:0 pobjedom protiv Lensa se plasirao u četvrtfinale Kupa UEFA, gdje su svoje mjesto izborili i Werder, Osasuna i Tottenham domaćim pobjedama protiv Celte, Rangersa i Brage.

Bayer Leverusen 3-0 Lens
Voronjin 36, Barbarez 56, Juan 70
Prva utakmica: Lens - Bayer Leverkusen 2:1

Nakon poraza u prvoj utakmici na sjeveru Francuske, Bayer je u Leverkusenu u furioznom stilu svladao Lens i prvi izborio mjesto u četvrtfinalu Kupa UEFA.

Prije prvog pogotka svaka je momčad imala po jednu priliku. Prvo je Tranquillo Barnetta pogodio vanjski dio vratnice Lensa, a potom je domaći vratar Rene Adler zaustavio udarac Oliviera Monterrubija, kojeg je u kontrapadu proigrao Eric Carriere.

Apotekari su u vodstvo došli u 36. minuti. Andrij Voronjin je primio loptu i zavukao je ispod vratara Charlesa Itandjea.

Sa 1:0 Bayer je bio u četvrtfinalu, no za svaki slučaj u 56. minuti je povećao prednost. Bernd Schneider je ubacio, a Vornjin pogodio vratnicu i odbijenu loptu u mrežu spremio je Sergej Barbarez.

Potom je Voronjinov udarac petom obranio Itandje, a 20 minuta kasnije Lens je primio konačni udarac. Voronjin je izveo udarac iz kuta, a Juan je glavom poentirao za konačnih 3:0. Za Bayer je svih 90 minuta odigrao Marko Babić.


Werder 2-0 Celta
Almeida 48, Fritz 61
Prva utakmica: Celta - Werder 0:1

Nakon pobjede u Vigu, Werder je i u drugoj utakmici svladao Celtu. Trener gostiju iz Galicije, Fernando Vazquez, na travnjak je poslao oslabljenu momčad, stoga ne čudi što je Celta vrlo rijetko prijetila domaćem vrataru Timu Wieseu.

I Werderu je trebalo da pronađe igru. Prvi put zaprijetio je tek u 40. minuti, kada je Christian Schulz dvaput u kratkom vremenu propustio u mrežu poslati loptu nakon odličnih ubacivanja Huga Almeide.

Zato se za pogodak u trećoj minuti drugog dijela pobrinuo sam Portugalac. Almeida je izbjegao zaleđu i poentirao glavom nakon ubacivanja pričuve Kevina Schindlera.

Nakon toga dobre su šanse propustili Diego i Naldo, a potom je gostima poništen pogodak Jesusa Perere zbog zaleđa.

U 61. minuti klub iz Bremena potvrdio je prolaz. Fritz je uzeo loptu Neneu, prošao Matiasa Lequija i pogodio daljnji kut Celtinih vrata za 2:0.

Osasuna 1-0 Rangers
Webo 71
Prva utakmica: Rangers - Osasuna 1:1

Osasuna je nastavila niz bez domaćeg poraza u Kupu UEFA i pobjedom protiv Rangersa prvi put u povijesti osigurala prolaz među 8. U niti jednom trenutku gosti iz Glasgowa nisu imali rezultat koji bi im osigurao četvrtfinale, jer je prvi dvoboj na Ibroxu završio 1:1.

Već u prvoj minuti Osasuna je imala priliku, udarac Bernarda Romea otišao je pokraj vrata. Obranu Rangersa najviše je mučio Juanlu, konstanta prijetnja na lijevoj strani.

Juanlu je u prvom dijelu imao tri prigode, najbolju 29. minuti kada je neometan nakon kornera pucao pokraj vrata.

Rangers nikad nije slavio u Španjolskoj, a taj crni niz nije prekinuo niti u Pamploni. Kao i u Škotskoj prije 6 dana, Osasuna je limitirala šanse Rangersa na minimum. Ipak, malo prije kraja prvog dijela Rangers je imao dobru priliku, ali je Charlie Adam nakon slobodnog udarca pucao preko vrata glavom.

U nastavku su se gosti malo probudili i Gavina Raea u posljednji je trenutak blokirao Josetxo Romero.U 71. minuti pala je odluka o pobjedniku. David Weir je pogriješio, a Kamerunac Pierre Webo uzeo loptu i pogodio drugi kut vrata gostiju. Za Rangers je od 64. minute igrao Dado Pršo.

Tottenham 3-2 Braga
(Berbatov 28, 42, Malbranque 76 / Huddlestone (ag) 24, Andrade 61)
Prva utakmica: Braga - Tottenham 2:3

Tottenham je nakon slavlja u prvoj utakmici u Portugalu i u uzvratu uspio stići do pobjede identičnim rezultatom 3:2. Tako je Tottenham po prvi put nakon 1985. godine uspio ući u četvrtfinale Kupa Uefa.

Najzaslužniji za pobjedu na White Hart Laneu je Berbatov čija je genijalnost bila prevaga na strani Engleza. Zabio je dva pogotka i asistirao za treći. Englezi su napali od prve minute, kao što se i očekivalo od momčadi koja je dobila posljednjih pet od šest utakmica u svim natjecanjima.

I upravo stoga, bilo je pravo čudo što je Braga povela U Londonu. Andrade je izveo slobodan udarac, a Tom Huddlestone glavom prebacio loptu preko svojeg vratara u mrežu.

Ipak, Tottenham je uspio izjednačiti vrlo brzo. Robbie Keane ubacio je za Berbatova, koji pogađa suprotni kut nemoćnog vratara Brage.

Londončani su se razigrali i Paulo Santos morao je spašavati poslije udaraca Berbatova i Malbranquea, ali samo je odgađao neodgodivo, jer je Tottenham poveo tri minute prije odlaska na odmor.

Huddlestone je slobodan udarac izveo na Berbatova, Bugarin je lopt u primio prsima i s ruba kaznenog prostora volejem pogodio gornji kut.

Braga se vratila u utakmicu nakon nastavka kada je Andrade kroz živi zid pogodio za 2:2, ali Portugalci su još jednom morali po loptu u mrežu. Bila je to sjajna akcija Berbatova i Malbranquea, koju je potonji završio pogotkom uz ovacije prepunog White Hart Lanea.
OBJAVLJENO - 14.03.2007:
SVE VIJESTI OD 08.02.2008.
Osijek: Ljudi, vrijeme je da počnete zabijati!
Juve zbog Calciopolija izgubio navijače
Portugalski skandal: Počinje suđenje sudačkoj "mafiji"
Trapattoni preuzima kormilo irske reprezentacije
Werder: Diego ne može nigdje iz Bremena
S. Belupo 1-1 Dukla: Kresinger za remi sa Slovacima
Rakitić: Nikad neću shvatiti Dedea!
Calderon: Real je danas moćna mašina, a ja ponosan čovjek
Broj 18 obilježio novu zvijezdu Milana Paloschija
Marković: Za naslov prvaka Europe igračima po 300.000 eura
Dalić odbio 2,500.000 eura za Sharbinija!
Clemente konačno prihvatio iransku ponudu
Obrana Kockastih nekad ponos, a danas briga
Zebić: Više nismo iznenađenje, sad svi od nas očekuju pravi rezultat
Poklepović: Čop, Maleš i Tičinović su talenti, ali nema smisla da sada budu s prvom momčadi
Hajdukovci se danas opraštaju od Hong Konga
Dinamo: Soldo već zna najbolju momčad
Zagreb: Prodaja Ibričića najveći transfer u povijesti Kranjčevićeve
ITA: Inter slavio u Cataniji, debitant zabio za pobjedu Milana
Afrički kup: Pet Egipćana u momčadi prvenstva
Schuster: Igrači su sjajno reagirali nakon poraza
FRA: Lens demolirao Caen, Marseille već peti, Lyon i Bordeaux do pobjeda
Dinamo: Mihael Mikić prijetu Ettu
Mamić: Rosso je bezobrazan prema Dinamu
Grant: Još uvijek možemo osvojiti naslov!
Eriksson: Ponosan sam što radim u Manchester Cityju
ŠPA: Rekordna Realova pobjeda sezone, Sevilla remizirala s Barcelonom
Erceg: Maleša je najviše pokazao od naših mladih
AFR: Egipat obranio titulu!
ENG: Man City šokirao Old Trafford, Chelsea i Liverpool bez golova
NJE: Petrić strijelac u porazu Dortmunda, remi Bayerna i Werdera, autogol Ipše
Široki Brijeg 1-1 (4-2p) Rijeka: Vasilj obranio tri jedanaesterca Rijeci
Jarni: Osim dva gola naš je vratar imao samo dvije intervencije
Pukanić: Više ne želim biti predsjednik Hrvatskog nogometnog saveza
Varteks s 5:2 pobijedio Maribor
Flamini želi ostati u Arsenalu
Capello za kapetana postavlja Rooneyja?
Lampard još bliže Barceloni?
Sacchijevi puleni pokorili Europu i svijet
Hong Kong 2-1 Hajduk: Ispustili prednost, potopio ih Stankovski
Neretva 1-3 Cibalia: Nebeskoplavi se bolje snašli na buri
Osijek: Trenutke pretvoriti u kontinuitet
Oleguer zbog ozljede ruke pauzira šest tjedana
VIDEO: 26. kolo Premiershipa
VIDEO: 23. kolo Primere
VIDEO: 19. kolo Bundeslige
VIDEO: 22. kolo Serie A
Hrvace 1-1 Zadar: Pogodak Mitrovića
Ivanković: S Eduardom bih ušao Ligu prvaka!



Rangers
Maccabi Haifa
Livorno
Auxerre
Partizan
1.
2.
3.
4.
5.
Skupina   A
4
4
4
4
4
10
7
5
4
1
Tottenham
Dynamo (B)
Bayer
Bešiktaš
Club Brugge
1.
2.
3.
4.
5.
Skupina   B
4
4
4
4
4
12
7
4
3
2
1.
2.
3.
4.
5.
Skupina   C
4
4
4
4
4
10
7
6
5
0
1.
2.
3.
4.
5.
Skupina   D
4
4
4
4
4
9
7
4
4
4
Blackburn
Nancy
Feyenoord

Wisla
Basel
1.
2.
3.
4.
5.
Skupina   E
4
4
4
4
4
10
7
5
3
2
Espanyol
Ajax
Waregem

Sparta
Austria
1.
2.
3.
4.
5.
Skupina   F
4
4
4
4
4
12
7
6
4
0
AZ Alkmaar
Sevilla
Braga

Liberec
G'hopper
Parma
Osasuna
Lens

Heerenveen
Odense
Newcastle
Celta
Fenerbahče

Palermo
Eintracht
1.
2.
3.
4.
5.
Skupina   H
4
4
4
4
4
10
5
4
4
3
P'naikos
PSG
Hapoel (TA)

Rapid (B)
M. Boleslav
1.
2.
3.
4.
5.
Skupina   G
4
4
4
4
4
7
5
5
4
3
Leverkusen 3-0 Lens
Werder 2-0 Celta
Osasuna 1-0 Rangers
Tottenham 3-2 Braga
AZ - Newcastle (2:4)
Espanyol - Haifa (0:0)
Šahtar - Sevilla (2:2)
Benfica - Paris SG (1:2)
OSMINA FINALA
Newcastle 4-1 Waregem
Parma 0-2
Braga
Panathinaikos 1-3
Lens
Blackburn 2-3
Bayer
Rangers 5-2 Hapoel TA
Espanyol 4-1 Livorno
Feyenoord -
Tottenham
AZ 5-5 Fenerbahče
Ajax 3-4
Werder
Celta
3-2 Spartak M
Mac. Haifa
1-0 CSKA M.
Paris SG 4-0 AEK
Dinamo B. 1-3
Benfica
Sevilla 3-0 Steaua
Nancy 1-2
Šahtar
Osasuna 1-0 Bordeaux
ŠESNAESTINA FINALA
 
FINALE KUPA UEFA 2006.