[an error occurred while processing this directive]
Rekordna Realova pobjeda sezone, Sevilla remizirala s Barcelonom, Villarreal u sučevoj nadoknadi do trijumfa, Atletico slavio kod Racinga, Babićev Betis poražen kod Valencije

Madridski
Real ovo kolo ponovno je uspio povećati prednost ispred prvog pratitelja Barcelone sjajnom i uvjerljivom pobjedom na domaćem terenu protiv Valladolida. Tako su se Madriđani ponovno vratili na pobjednički kolosijek nakon prošlotjednog poraza kod Almerije.

Real je slavio s čak 7:0 te time pokazao kako nije upao u krizu igre, a ni rezultata. Već poslije sedam minuta bilo je 1:0, a strijelac je bio Baptista. U akciji su sudjelovali i Sergio Ramos, Robinho i Robben. Upravo je Robben bio među boljima, a on i Drenthe radili su pravi dar-mar na lijevoj strani, sijavši paniku u gostujućoj obrani.

U 31. minuti utakmica je bila riješena. Guti je odigrao lijepi dupli pas s Raulom, koji je prošao vratara Sergija Asenja i poentirao u praznu mrežu. Dvije minute kasnije već je 3:0. strijelac je Robben, a dodavač opet Guti. No, Madriđani nisu stali, tek tada su se opustili i počeli igrati još ljepši nogomet.

Tako je pet minuta prije odlaska na odmor još jednom izigrana Valladolidova obrana i iznuđen jedanaesterac. Asenjo, koji je već nekoliko tjedana u sjajnoj formi, srušio je Baptistu i Raul je smireno pogodio s 'kreča'. Do odlaska na odmor, domaći su postigli i peti pogodak.

Royston Drenthe odigrao je sjajnu loptu prema Gutiju, kojem nije preostao težak posao postići petimadridski gol u samo 44. minute. Pri odlasku u svlačionicu na poluvremenu, domaći igrači dobili su veliki pljesak punih tribina Santiaga Bernabea.

Najveća prilika poslije starta drugih 45 minuta pripala je gostima. Na Oscarov udarac loše je reagirao Casillas pa je do lopte došao Llorente. No, samo zahvaljujući Ramosu i Cannavaru, koji su ušli u blok kod udarca napadača Valladolida, nije postignut pogodak. Nisu zabili gosti, ali su ponovno zabili domaći. Guti je svoj dugi gol postigao na asistenciju Robbena, a lopta je, prije ulaska u mrežu, pogodila obje vratnice.

U 80. minuti golijadu na Bernabeuu završio je dosad često osporavani Royston Drenthe. Mladi Nizozemac poentirao je na dodavanje Gutija, koji je nesumnjivo jedan od najzaslužnijih za ovaj uvjerljiv poraz Valladolida.

Osim uvjerljive pobjede Reala, gledatelji diljem Španjolske u nedjelju nisu vidjeli velik broj postignutih pogodaka u ostalim utakmicama.
Osasuna je s minimalnih 1:0 slavila kod kuće protiv Zaragoze. Pogodak vrijedan tri boda postigao je Jaroslav Plašil, češki internacionalac, koji je odlično iskontrolirao dugu loptu i smireno prevario Cesara.

Domaći su pred kraj dvoboja preko Delportea pogodili i vratnicu te su u potpunosti kontrolirali utakmicu cijelo vrijeme.
Athletic Bilbao istim je rezultatom svladao Levante. Na San Mamesu Lavovi su odigrali vrlo dobru utakmicu, a najaktivniji u pokušajima svladavanja Kujovića bili su Yeste i Llorente. Pritisak je konačno urodio plodom kada su domaći natjerali Kujovića na pogrešku. On je vrlo loše ispucao loptu, presjekao ju je Aduriz i dodao za Llorentea, koji ne griješi.

Nakon toga, gosti su se okrenuli dugim loptama, no Athleticova obrana odlično je odradila posao i uspjela spriječiti izjednačenje.

Atletico Madrid uspio je upisati još jednu pobjedu na strani. Ovaj put 'Atletičari' su bili bolji od Racinga iz Santandera. Racing je vrlo dobro započeo dvoboj, a Abbiati je na svaki ubačaj morao biti u formi. Udarac Ivana Bolada u 20. minuti prohujao je malo iznad grede, dok su domaći nastavili s pritiskom, međutim, na njihovu žalost, on nije urodio plodom.

Uskoro je Atletico preuzeo inicijativu na sredini terena, što je rezultiralo s nekoliko dobrih prigoda Forlana. No, sve do sat vremena igre nije bilo pogodaka, a tada je Forlan zabio prvi pogodak na utakmici. Urugvajac je lijepo iskoristio grešku domaće obrane, a na 0:2 mogao je povisiti Simao, ali je Coltorti blokirao njegov pokušaj iz blizine. Petnaest minuta prije kraja utakmicu je riješio Forlan snažnim i preciznim udarcem sa 15-ak metara.

Espanyol je izgubio još jednu utakmicu, a razlog loše forme Katalonaca je ozljeda Tamuda, najboljeg igrača i kapetana momčadi, kojeg neće biti najmanje dva mjeseca. Tri boda s Montjuica odnio je Recreativo slavivši 2:1. Tako je novi trener na gostujućoj klupi Manolo Zambrano upisao još jednu pobjedu.

U 17. minuti Sinama-Pongolle zatresao je mrežu Casille, a isto je učinio osam minuta kasnije na dodavanje Polija. Kod domaćih je debi ubilježio Ewerthon koji je smanjio gostujuću prednost nakon kornera Luisa Garcije, no Katalonci se nisu spasili poraza.

Utakmica između
Almerije i Mallorce završila je remijem bez pogodaka.

Valencia
je u posljednjoj utakmici 23. kola Primere na Mestalli slavila protiv Betisa 3:1, za koji je zaigrao hrvatski reprezentativac Marko Babić...

Valenciju je do pobjede vodio David Villa s dva pogotka i asistencijom.

Villa je postigao prvi pogodak za Valenciju u 16. minuti na asistenciju Morettija. Za povećanje vodstva zaslužan je David Silva pogotkom u 28. minuti na asistenciju Davida Ville. U 47. minuti Edu vraća nadu Betisu pogotkom glavom iz neposredne blizine na asistenciju Juana Pabla Caffe.

Konačan rezultat postavio je David Villa pogotkom iz prekrasnog slobodnog udarca u 89. minuti utakmice.

Za Betis je nastupio Marko Babić, koji je ušao u igru u 66. minuti na mjesto lijevog braniča umjesto Fernanda Vege.

U subotu su odigrane tri utakmice 23. kola prvenstva Španjolske. Najzanimljiviji dvoboj bio je onaj između
Seville i Barcelone. Domaći su igrali odlično i do 75. minute vodili 1:0 pogotkom Capela. No, Andalužanima su se osvetili svi promašaji te su pred kraj dvoboja primili pogodak i ostali s igračem manje. Međutim, izdržali su sve nalete Barce i na kraju uzeli bod.

Premda je Barcelona u Sevillu došla bez sedmorice prvotimaca, Frank Rijkaard ipak nije dao prigodu Ronaldinhu, već je Brazilac ostao na klupi, a u momčadi su svoje mjesto našli Messi, Henry i Dos Santos.

Aktualni pobjednici Kupa Uefe bili mnogo bolji u prvom poluvremenu i samo zahvaljujući Victoru Valdesu na odmor se otišlo sa samo jednim pogotkom u mreži Blau Grane.

Bila je to prava igra mačke i miša, a napadači Seville pošteno su se obrukali. Najbolji afrički igrač 2007. godine, Frederic Kanoute imao je nekoliko prilika koje je odlični vratar gostiju obranio. Valdes je bio nemoćan samo kod udarca Capela koji je u 35. minuti donio radost navijačima Seville. Mladi napadač domaćih rođen je 1988. godine i bio je tijekom cijele utakmice neriješiva enigma za gostujuće braniče.

U drugom poluvremenu kao da su izašle dvije različite momčadi. Frank Rijkaard uveo je Ronaldinha umjesto lošeg Liliana Thurama te je Barcelona pritisnula domaćine na njegovu polovicu. Barcelona je opsjedala gol domaćina, ali bez nekog konkretnijeg učinka sve do 75. minute kada je Xavi izjednačio na 1:1.

Taj pogodak unio je nervozu u redove domaćina koji su neopreznim startovima zaustavljali Messija i Ronaldinha te su u posljednjih 15 minuta dobili tri žuta kartona, a Keita je i isključen zbog druge javne opomene.

Međutim, Barcelona do kraja nije uspjela iskoristiti brojčanu prednost i Rijkaardova momčad propustila je povećati pritisak na Real koji danas igra s Valladolidom na Santiago Bernabeuu.

Veliki posao obavio je
Villarreal koji je na gostovanju u Murciji slavio pogotkom Franca u trećoj minuti sudačke nadoknade. Žuta podmornica je tim rezultatom skočila na treću poziciju ispred Espanyola koji danas igra s Recreativom u Barceloni.

Deportivo je kod kuće izgubio važna dva boda u borbi za ostanak protiv Getafea. Rezultat 1:1 više je zadovoljio goste iz predgrađa Madrida.