-------------------------------------
Remi Francuza u Izraelu, nula u Beogradu

Francuska je sa 1:1 u Izraelu zabilježila i četvrti remi u šest utakmica, Austrija je i drugi puta u četiri dana pobijedila Wales, Rumunjska je sa 2:1 slavila u Makedoniji, Slišković bi poslije domaćeg remija sa Litvom mogao napustiti klupu BiH, a u najzanimljivijoj utakmici SiCG i Španjolska u Beogradu odigrali utakmicu bez golova ...

U skupini 1, vodeći trojac nije imao previše teške zadatke. Lider Nizozemska je s pola snage svladala Armeniju, dok se Češka prošetala Andorom.

U utrci je još uvijek i Rumunjska, koja je predvođena dvostrukim strijelcem, igračem Ajaxa Nicolaeom Miteom, slavila kod demoralizirane Makedonije, koju je vodio novi izbornik Slobodan Santrač.

Iako bez ozlijeđenog Ševčenka, Ukrajina je nastavila sjajnu seriju u
skupini 2, a svog je sinoćnjeg protivnika Dansku najvjerojatnije definitivno izbacila iz igre za SP.

Veliku pobjedu u lovu na prvo svjetsko prvenstvo momčadi izbornika Blohina, jedinim je pogotkom na susretu donio Voronjin 20-ak minuta prije kraja.

Važnu pobjedu u Gruziji, na utakmici sa čak 7 pogodaka, ostvarila je Turska u čijoj je momčadi briljirao vodeći strijelac domaćeg prvenstva, autor dva pogotka Fatih Tekke. No, 2. mjesto u skupini i dalje drži europski prvak Grčka, koja je protiv Albanije upisala 4. uzastopnu pobjedu u kvalifikacijama.

Dvoboj momčadi s vrha
skupine 3, Slovačke i Portugala, završio je bez pobjednika. Nakon što je domaćin rano poveo iz jedanaesterca Karhana, nakon prekršaja Paula Ferreire na Mintalu, viceprvaka Europe spasio je pričuva Helder Postiga.

Rusija ovaj remi nije iskoristila da se približi vodećima, budući da je u Estonija osvojila samo bod. No, zato se u igru vratila Latvija pobjedom od 4:0 nad Luksemburgom.

Na utakmici u Rigi pravdu je djelila hrvatska sudačka četvorka Kovačić, Petrović, Novosel, Trivković.

Situacija u
skupini 4 je vrlo zanimljiva, vodeći dvojac Francuska - Izrael, ima bod i utakmicu više od Švicarske i Irske.

U samo 5 minuta na stadionu Ramat Gan u Tel Avivu, put od junaka do tragičara prevalio je David Trezeguet. Prvo je u 50. minuti glavom postigao vodeći pogodak za Tricolore, a u 55. mu je sudac Merk pokazao crveni karton zbog udaranja glavom Tala Ben Haima.

S igračem manje Izraelci su preuzeli kontrolu na travnjaku i, poslije nekoliko propuštenih prilika, izjednačili su golom Walida Badira u 83. minuti, na ubacivanje Keisija. Švicarska je teškom mukom došla do pobjede nad Ciprom pogotkom u 88. minuti.

Magnin je asistirao strijelcu Alexanderu Freiju, koji je zabio 17. pogodak u 34. nastupu za Švicarsku, a u posljednjim trenucima susreta gostima je isključen vratar Panagiotu.

Žestoku borbu za 2. mjesto u
skupini 5 nastavljaju Norveška i Slovenija, a obje su reprezentacije sinoć osvojile po bod.

Slovenci su s Bjelorusima u Celju odigrali 1:1, a iz njihovog tabora nakon utakmice stigle su teške optužbe na račun sudaca iz Saudijske Arabije.

Naime, desetak minuta prije kraja dvoboja, glavni je sudac prvo pokazao na bijelu točku i Hackeviču dao crveni karton zbog prekršaja na Rodiču, da bi nakon toga povukao odluku jer je pomoćnik signalizirao zaleđe u situaciji kada je Rodič solo prodorom prevario obranu gostiju.

U snježnom ugođaju u Kišinjevu, Moldavija i Norveška nisu zabili niti pogodak za konačnih 0:0.

Poljska i Austrija su u
skupini 6 do pobjeda došli u posljednjim minutama susreta. Za pobjedu nad Sjevernom Irskom, Poljskoj je trebao pogodak glavom Zurawskog, dok je drugu pobjedu nad Walesom u samo 4 dana Austriji donio Aufhauser, nakon velike pogreške vratara Dannyja Coynea.

Azerbajžan je u subotu od Poljske poražen sa čak 0:8, no jučer je u Newcastleu puno bolje prošao. Engleska je vodeću poziciju zadržala pobjedom od 2:0.

Skupina 7: Vrlo je vjerojatno da je Blaž Slišković sinoć po posljednji puta vodio reprezentaciju Bosne i Hercegovine u ovom mandatu.

Iako je na Koševu protiv Litve povela pogotkom Bolića u 21. minuti, BiH nije uspjela doći do pobjede te tako produžiti svoje nade o plasmanu na SP.

Izjednačujući pogodak za konačnih 1:1 postigao je Marius Stankevicius u 61. minuti, a isti je igrač 4 minute kasnije dobio crveni karton zbog nasrtaja na Bešliju.

U 88. minuti Bajramović je ponovno doveo domaćina u vodstvo, no sudac Baškakov poništio mu je pogodak zbog igranja rukom.

SiCG je zadržao vodeću pozciju u skupini A nakon domaćeg remija sa Španjolskom, dok je Belgija teškom mukom došla do 3 boda u San Marinu.

U
skupini 8 je Hrvatska sa 3:0 pobjedom protiv Malte preuzela vrh sa dva boda tablice ispred Švedske, koja je bila slobodna, te pet i šest bodova ispred Bugarske i Mađarske, koje su odigrale 1:1 u Budimpešti