-------------------------------------
Mađarska 1-1 Bugarska: 'Hrvatski' remi u Budimpešti

Stilian i Martin Petrov te Dmitar Berbatov bili su permanentna opasnost za gol mađarskog golmana Kiralyja, zabili su za 0:1 i imali tri boda do posljednjih sekundi utakmice, a onda, nakon jednog kornera, obistinila se noćna mora Hriste Stoičkova.

Bugarska se nakon uvjerljivog poraza od Švedske gotovo vratila 'u igru' pobjedom u Mađarskoj, no, trenutak nepažnje u posljednjim sekundama utakmice možda će reprezentaciju Hriste Stoičkova 'koštati Svjetskog prvenstva u Njemačkoj.

Hrvatska 3-0 Malta: Pobjeda za vrh Skupine 8

Do 90. minute Bugarska je bila puno bolja, njezini igrači, pogotovo Stilian Petrov i Dmitar Berbatov, mogli su riješiti utakmicu već sredinom drugog dijela, no, zeleno-bijeli su si dopustili promašaje koje su domaćini znali kazniti.

Istina, imali su domaćini svoje prigode i da povedu, pogotovo Vincze u 15. i Szabics u 36. minuti, no, njihove prigode ostale su neiskorištene. 'Kazna' je stigla u 52. minuti kad je Stilian Petrov iskoristio izvrsno dodavanje prezimenjaka Martina i zabio za nadu svojoj reprezentaciji da će ipak dosegnuti jedno od prva dva mjesta osme kvalifikacijske skupine.

No, u posljednjoj minuti Mađari su izveli korner, a Peter Rajczi je bio s(p)retan i zabio za izjednačenje. Tih 1:1 Bugarima gotovo zatvara vrata Njemačke, jer nakon pet odigranih utakmica u osmoj skupini imaju četiri boda manje od Švedske i pet manje od Hrvatske. Čini se da će Stoičkov još itekako žaliti za 0:3 protiv Švedske prošle subote...

Iduću utakmicu Bugarska igra na svom travnjaku protiv Hrvatske i ta utakmica mogla bi za domaćine biti i definitivni kraj svih nadanja za plasmanom na Svjetsko prvenstvu u Njemačkoj iduće godine. Bugarima 'igra' samo pobjeda, ali sumnjamo da će Dado Pršo i društvance u crveno-bijelim kockastim dresovima zbog toga imati popusta prema Stoičkovu.

Preuzeto sa T-Portala, Autor: N. Miladin