-------------------------------------
Domaći remiji Francuske, Njemačke i Engleske

Protivnici Hrvatske u kvalifikacijskoj skupini za Svjetsko prvenstvo u Njemačkoj, ostvarili su mizeran učinak na jučerašnjim prijateljskim susretima. Aktivan nije bio jedino Island, dok su preostale četiri reprezentacije doživjele dva poraza i dvaput remizirale.

Najveći uspjeh ostvarila je
Švedska, koja je i bez udarnog napadačkog tandema Ibrahimović - Larsson, uspjela ostati neporažena kod Francuske na Stade de Franceu.

Šveđani su poveli već u 11. minuti, kada je, nakon što je Allbäck pogodio vratnicu, odbijenu loptu u mrežu spremio Ljungberg. Do kraja utakmice Francuzi su dominirali, propustili nekoliko stopostotnih šansi, a 15 minuta prije kraja Henryju je poništen pogodak zbog prekršaja na vrataru. Ipak, u 36. minuti došli su do izjednačujućeg pogotka.

Nakon 6-mjesečnog izostanka iz reprezentacije, Trezeguet je postigao 30. pogodak za izabranu vrstu i tako se izjednačio s velikanima Fontaineom i Papinom. Ispred je tek Platini sa 41 golom. Ovo je bio peti uzastopni domaći remi Tricolora.

Pred manje od tri tisuće ljudi po vrlo hladnom vremenu,
Bugarska je u Sofiji odigrala 0:0 sa Srbijom i Crnom Gorom.

Utakmica je uglavnom bila nezanimljiva, a najbolje šanse propustili su napadači Berbatov i Božinov te Kežman i Milošević. Gosti su utakmicu završili bez Trajkovića, koji je u igru ušao u 68. minuti, a 20 minuta kasnije je isključen.

John Toshack startao je pobjedom kao izbornik na klupi
Walesa. U Cardiffu su svladali Mađarsku sa 2:0, a oba pogotka postigao je novi član Celtica Craig Bellamy.

Malta je protiv Norveške kod kuće protiv Norveške držala 0:0 sve do dvadeset minuta prije kraja. Tada su Rushfeldt, s dva pogotka, i Riise potopili brod domaćina. Ovo je bio 123. i posljednji nastup za reprezentaciju malteškog kapetana Davida Carabotta.

Na jučerašnja dva dvoboja velikana, nije bilo pobjednika. Iako bez cijele obrane,
Engleska je u Birminghamu s Nizozemskom odigrala utakmicu bez pogodaka.

Debitant u reprezentaciji Shaun Wright-Phillips u prvom je dijelu promašio jedine dvije prave prigode za domaćina. Nizozemci su najbliže pogotku bili početkom susreta, kada je Kuijt pogodio vratnicu, dok je u nastavku dobru prigodu propustio Makaay.

Na prepunom stadionu u Düsseldorfu,
Njemačka je dvaput vodila protiv Argentine pogocima Fringsa i Kuranyija, no dvostruki strijelac Hernan Crespo vraćao je rezultat u egal i završilo je 2:2.