Tunis
U drugi krug prolaze Japan i Belgija
(Walem 7, Sonck 78, Wilmots 82 // Beschastnykh 52, Sychev 88)
Gol Walema iz slobodnog udarca za prvo vodstvo Belgije
U zanimljivoj i uzbudljivoj utakmici Belgija je izborila plasman u osminu finala u kojem ce igrati protiv Brazila. Belgija je u fazi napada bila puno opasnija nego Rusi koji su imali vise loptu u nogama. Rusi su tesko dosli do prvog izjednacenja nakon pogotka Walema u 7. minuti iz slobodnog udarca, a nakon drugog vodstva Belgije uspjeli su samo ublaziti poraz.
(Morishima 48, Nakata 75)
Domacin Svjetskog prvenstva Japan uspio se prvi puta plasirati u osminu finala tog natjecanja. Bunker Tunisa probio je Morishima 3 minute nakon sto je usao u igru.
(Wilmots 13  // Bouzaine 17)
U posljednjoj utakmici drugog kola skupine H, Tunis i Belgija odigrali su neodluceno 1 - 1, i tim rezultatom ostavili sve mogucnosti za prolaz u osminu finala otvorenim. Utakmica je bila tvrda i nezanimljiva sa dosta prekrsaja.
(Suzuki 59, Inamoto 68 // Wilmots 57,Heyden 76 )
Izbornik Rusije Oleg Romantsev izrazio je svoje nezadovoljstvo nakon utakmice sa Tunisom iako je njegova momcad pobijedila rezultatom 2 - 0 i zauzela celnu poziciju na tablici skupine H.

Naglasio je da ce "ocitati bukvicu" svojim igracima na iducem okupljanju momcadi. Romantsev je naglasio da mora korigirati igru momcadi u oba sesnaesterca, i svom i protivnickom.

Protiv Tunisa, Rusija je imala kontrolu nad igrom ali protivnici su u prvom dijelu imali izglednije gol sanse. Rusi nisu uspjeli postici pogodak sve do 59. minute kada je golman Tunizana napravio pogresku i stvorio 100% - tnu priliku iz koje su Rusi poveli.
Nakon loseg prvog poluvremena, u drugom se dijelu utakmica otvorila sa 4 pogotka, po dva na svakoj strani. Po prikazanoj igri i jedni i drugi na kraju mogu biti zadovoljni neodlucenim rezultatom.
(Titov 58, Karpin 62 11m.)
Rusija je bez svog najboljeg igraca Mostovoi-a pobijedila slabu reprezentaciju Tunisa. Utakmica je rijesena u 5 minuta kada je Titov pogotkom izvana pogodio gol za vodstvo od 1 - 0, a 4 minute kasnije Sychev je srusen u sesnaestercu nakon cega je sa bijele tocke strijelac bio Karpin.

Japan je izuzetno borbenom igrom dosao do prve pobjede na SP-u koja im sirom otvara vrata za povijesni prolaz u osminu finala. Nakon pogotka Inamoto-a u 51. minuti odlicnom igrom u zadnjem redu neutralizirali su sve napade Rusa i utakmicu sigurno priveli kraju.

©   Nogometni magazin                                                                                               • Naslovnica

Hrvatska reprezentacija - Skupina G Skupina A  |  Skupina B  |  Skupina C  |
Skupina D
  Skupina E  |  Skupina F  |  Skupina H  |  Reprezentacije  |  Stadioni  |  Raspored  |  Zanimljivosti  |  Prijateljske utakmice  |  Liga prvaka  |  Kup UEFA  |