0
Skupina E
(Bode 50, Klose 79)
Bode postize prvi gol za Njemacku
Njemacka je u izuzetno gruboj utakmici pogotcima Bodea i Klosea ostvarila plasman u osminu finala. Njemci su od 40. minute igrali s igracem manje, iskljucen je bio Ramelow, zbog drugog zutog kartona.
Ali Njemci su se i sa igracem manje odlicno branili u drugom poluvremenu i zasluzeno postigli dva pogotka.
S. Arabija - Irska  0 - 3
(Keane 7, Breen 61, Duff 86)
Irska je uvjerljivo pobijedila i potpuno nadigrala Saudijsku Arabiju i plasirala se medju sesnaest najboljih na Svjetskom prvenstvu. Rano vodstvo Iraca (6.min) i povoljan razvoj dogadjaja dao je Ircima potrebnu mirnocu i sigurnost, koje su rezultirali sa jos dva gola u mrezi S. Arabije
Njemacki napadac Miroslav Klose, trenutno najbolji strijelac SP-a propustio je trening u cetvrtak (6.lipnja) zbog zadobivene ozljede koljena u utakmici protiv Republike Irske u srijedu.

Napadac Kaiserslauterna zamijenjen je u utakmici protiv Irske 5 minuta prije kraja susreta. Nakon izmjene njegovo je desno koljeno odmah bandazirano sto je bio znak moguce ozljede.
Kamerun je pobijedio reprezentaciju Saudijske Arabije pogotkom Eto’o-a u 65. minuti. Nakon poraza od Njemcke 8- 0 momcad Saudijaca pokazala je drugo lice svoje momcadi i jednim je dijelom potupno isprala gorcinu prvog poraza na SP-u. No od minimalnog poraza Saudijci nisu upsjeli napraviti bolji rezultat. Saudijci ovim porazom postali su prva momcad SP-a koja je izgubila i teoretske sanse za prolaz u drugi krug.
Keane strijelac izjednacujuceg pogotka u borbi za loptu
Njemacka - Irska  1 - 1
(Klose 19 // Keane 90+3)
U tvrdoj utakmici u kojoj su Njemci drzali prednost punih 70 minuta, Irci su velikim pritiskom u posljednjih 20 minuta ipak dosli do izjednacujuceg pogotka u sudackoj nadoknadi vremena i zasluzeno osvojili bod koji ih ostavlja u igri za plasman u osminu finala.

Irska trojka koja je bila upitna za nastup protiv Njemacke
uspjesno se oporavlja i izbornik McCarthy racuna na
njih za tu utakmicu.

Vratar Shay Given, uvjeren je da ce McCarthy biti
spreman za ogled s Njemackom. Given je zadobio
ozljedu bedra u utakmici protiv Kameruna.
Izbornik Republike Irske Mick McCarthy
Njemacki stroj pregazio pustinju
Njemacka je visokom pobjedom od 8 - 0 razbila reprezentaciju Saudijske Arabije, i ujedno ostvarila svoju najvecu rezultatsku pobjedu u povijesti Svjetskih prvenstava. Miroslav Klose postigao je prvi Hat-trick na ovom SP-u i time ujedno preuzeo celnu poziciju na listi strijelaca.
Klose, trenutno prvi strijelac SP-a proslavlja pogodak
Republika Irska - Kamerun  1 - 1
(Mboma 39 // Holland 52)
Republika Irska je i bez Roy Keanea pokazala da se moze suprotstaviti jakim reprezentacijama kao sto je Kamerun. Kamerunci prepuni optimizma i samopouzdanja, nakon odlicno odigranog prvog poluvrmena na kraju mogu biti zadovoljni podjelom bodova.

©   Nogometni magazin                                                                                               • Naslovnica

Hrvatska reprezentacija - Skupina G Skupina A  |  Skupina B  |  Skupina C  |
Skupina D
  Skupina E  |  Skupina F  |  Skupina H  |  Reprezentacije  |  Stadioni  |  Raspored  |  Zanimljivosti  |  Prijateljske utakmice  |  Liga prvaka  |  Kup UEFA  |