4
3   2:7
  0
Skupina   B
Juzna Afrika je minimalnom pobjedom nad Slovenijom napravila veliki korak prema drugom krugu natjecanja, a svojim je protivnicima oduzela i teoretske izglede za nastavak natjecanja.

Pogodak Siyabonga Nomwethea u 3. minuti donio je Juznoafrikancima prvu pobjedu na Svjetskim prvenstvima.
Juzna Afrika - Slovenija  1 - 0
(Nomwethe 3)
Spanjolska - Paragvaj  3 - 1
(Morientes 53, 69, Hierro 82 11m // Puyol 12 ag.)
Nakon lose igre Spanjolaca u prvom dijelu u kojem su Paragvajci poveli autogolom Puyola, u drugom su poluvremenu sa dvije izmjene (usli: Helguera i Morientes. izasli: Enrique i Tristan) potpuno nadigrali Juznoamerikance i zasluzeno uzeli sva 3 boda koja su im osigurala nastup u osmini finala.
Zlatko Zahovic izbacen je iz reprezentacije Slovenije zbog sukoba sa izbornikom Sreckom Katanecom. Do sukoba je doslo nakon utakmice Slovenije i Spanjolske kada je Zahovic zamijenjen poloviciom drugog dijela pri rezultatu 2 - 1 za Spanjolsku.

Nakon velikog okrsaja i teskih rijeci koje je Zahovic uputio izborniku Slovenski nogometni Savez odlucio je zvijezdu momcadi iskljuciti iz daljnjeg natjecanja na SP-u u Japanu i Koreji.

dodje u centar pozornosti svojom izjavom da ce
svoj povratak ne teren obiljeziti HAT-TRICK-om.
Jose Luis Chilavert
Izbornik Slovenije Srecko Katanec prestat ce
obavljati tu duznost, po zavrsetku Svjetskog
prvenstva. Tu je odluku donio nakon sukoba sa
zvijezdom reprezentacije, Zlatkom Zahovicem.

Tu je vijest Katanec objavio na konferenciji za
stampu. Sukob izmedju njih dvojice dogodio se
nakon utakmice sa Spanjolskom u kojoj je
Zahovic zamijenjen sredinom drugog dijela,
kod rezultata 2 - 1 za Spanjolce.
Srecko Katanec, slovenski izbornik jos samo nekoliko dana

©   Nogometni magazin                                                                                               • Naslovnica

Hrvatska reprezentacija - Skupina G Skupina A  |  Skupina B  |  Skupina C  |
Skupina D
  Skupina E  |  Skupina F  |  Skupina H  |  Reprezentacije  |  Stadioni  |  Raspored  |  Zanimljivosti  |  Prijateljske utakmice  |  Liga prvaka  |  Kup UEFA  |
Fifa ljestvica
  |  Djevojke - Linkovi  |  Zampa - Totti  Zampa - Batistuta
U skupini B prva Spanjolska, drugi Paragvaj
(McCarthy 31, Radebe 53 // Raul 4, 56, Mendieta 46)
(Acimovic 46 // Cuevas 65, 84, Campos 73)
U B skupini prvo mjesto na tablici zauzeli su Spanjolci sa uvjerljive 3 pobjede. Drugi putnik u osminu finala nije se znao do posljednjih minuta oba susreta B skupine. Paragvaj je iako sa igracem manje od 22. minute susreta pobijedio Sloveniju 3 - 1. Juzna Afrika porazena je rezutatom 3 - 2 od Spanjolske tako da im ukupna gol razlika na kraju iznosi 5:5, dok Pargvajci sa pobjedom od 2 razlike imaju 6:6 gol razliku i zbog jednog postignutog gola vise idu u drugi krug natjecanja.