Najbolji francuski igrac Zinedine Zidane i njegov kolega Youri Djorkaeff ostaju upitni za nastup protiv Urugvaja, a izbornik Lemerre misli da ce "biti nevjerojatno" ako najskuplji igrac svijeta zaigra protiv Urugvaja.
Zidane na treningu sa bolnom grimasom
Jon Dahl Tomasson - dvostruki strijelac
Dva pogotka Jon Dahl Tomassona donijela
su prvu pobjedu Danskoj na Svjetskom
prvenstvu 2002 u Koreji i Japanu. Napadac Feyenoorda poentirao je pred kraj svakog poluvremena, sto je velikim koracima priblizilo Dansku drugom krugu.
Izbornik Senegala Bruno Metsu rekao je da pobjeda njegove momcadi na otvorenju Svjetskog prvenstva protiv Francuske izgleda kao san. U isto vrijeme francuski izbornik Roger Lemerre je kao glavni uzrok poraza naveo nedostatak kvalitete svoje reprezentacije.
Jedanaesterac za Dansku - Diao skace na Tomassona
Prvo ime utakmice bio je Salif Diao, koji je najprije srusio Tomassona u svom kaznenom  prostoru za jedanaesterac Danske, ali se iskupio golom u 52. minuti, kojim je Senegal osvojio bod. No Diao zavrsava utakmicu u 79. minuti kada grubim startom rusi Helvega
i dobiva crveni karton.
(Tomasson 15-11m // Diao 52)
Ocekivanja Francuza da ce obraniti naslov prvaka ozbiljno su ugrozeni neodlucenim rezultatom protiv Urugvaja. Da bi prosli u drugi krug Francuzi u zadnjem kolu moraju pobijediti Dansku sa dva gola razlike.
(Fadiga 20-11m, Diop 26, 38 // Morales 46, Forlan 69, Recoba 88-11m)
Senegal je u odlicnoj utakmici sa puno golova i uzbudjenja izborio nastup u osmini finala SP. Iako su Senegalci poveli 3:0 u prvom poluvremenu, pitanje pobjednika nije se znalo do poslijednjeg sucevog zvizduka.
Rommedahl salje loptu u mrezu
Branitelji naslova Francuzi ispali su sa SP-a bez da su postigli pogodak. U kljucnoj utakmici protiv Danske, trebala im je pobjeda od dva gola razlike, no i taj susret su izgubili.
(Rommedahl 22, Tomasson 66)

©   Nogometni magazin                                                                                               • Naslovnica

Hrvatska reprezentacija - Skupina G Skupina A  |  Skupina B  |  Skupina C  |
Skupina D
  Skupina E  |  Skupina F  |  Skupina H  |  Reprezentacije  |  Stadioni  |  Raspored  |  Zanimljivosti  |  Prijateljske utakmice  |  Liga prvaka  |  Kup UEFA  |