Saitama, 26. lipnja, 13:30.
Brazil - Turska  1:0
Polufinale
(Ronaldo 49)
Brazil je u polufinalu zasluženo pobijedio Tursku i plasirao se u finale gdje će po prvi puta odigrati finalni ogled sa Njemačkom. Iako su Turci vise imali loptu u nogama Brazil je bio puno opasniji i konkretniji u završnici. Osim odličnog pogotka Ronalda Brazil je mogao postići i više pogodaka, ali je zahvaljujući nepreciznosti u završnici vratar Rustu samo jednom vadio loptu iz mreže.
Čovjek odluke - Ronaldo
Njemacki heroj - Michael Ballack

©   Nogometni magazin                                                                                               • Naslovnica

Hrvatska reprezentacija - Skupina G Skupina A  |  Skupina B  |  Skupina C  |
Skupina D
  Skupina E  |  Skupina F  |  Skupina H  |  Reprezentacije  |  Stadioni  |  Raspored  |  Zanimljivosti  |  Prijateljske utakmice  |  Liga prvaka  |  Kup UEFA  |
Fifa ljestvica
  |  Djevojke - Linkovi  |  Zampa - Totti  Zampa - Batistuta
Legenda njemackog nogometa Franz Beckenbauer u izjavi za njemacki list Bild zestoko je kritizirao igru reprezentacije. Beckenbauer tvrdi da je Njemacka dosla do polufinala samo zahvaljujuci vrataru Kahnu, koji je posebno u posljednjoj utakmici protiv SAD-a u vise navrata spasavao svoju momcad iz bezizlaznih situacija.
Zvijezda brazilske nogometne reprezentacije Ronaldo, upitan je za nastup u polufinalu 26. lipnja protiv Turske. Ronaldo je u utakmici cetvrtfinala protiv Engleske zadobio ozljedu bedra, zbog koje je i zamijenjen u drugom poluvremenu te utakmice.
Brazilska zvijezda Ronaldo, uspjesno se oporavlja od ozljede bedra zadobivene u cetrvrtfinalnom ogledu protiv Engleske, i gotovo je sigurno da ce igrati u polufinalu protiv reprezentacije Turske.

Jos jedna dobra vijest za Brazilce stigla je iz FIFA-e, odnosi se na kaznu Ronaldinho-a koji je takodjer u susretu protiv Engleske, u drugom poluvremenu iskljucen.
Ronaldo i Ronaldinho u trenutku iskljucenja Ronaldinho-a u utakmici protiv Engleza
Izbornik Njemačke Rudi Voller pun je hvale za svog ključnog igraca polufinalnog ogleda protiv reprezentacije Južne Koreje, Michaela Ballacka koji je pogotkom u 75. minuti donio pobjedu i plasman u finale svojoj momčadi.

Ballack je 5 minuta prije postignutog pogotka u namjeri da spriječi opasnu kontru Koreje zaradio žuti karton zbog kojeg neće natupiti u finalu. Voller je taj nesebični čin Ballacka hvalio na sva usta.
Izbornik Južne Koreje Guus Hiddink rekao je da je Njemačka pobijedila u polufinalu jer je iskusnija momčad, a o svojim igračima je rekao: "Možemo biti jako ponosni na igrače zbog svega što su napravili, ne samo danas, već tijekom cijelog SP-a."
(Ballack 75)
Njemačka - Koreja  1:0
Njemacka se pobjedom nad Korejom zasluzeno plasirala u finale Svjetskog prvenstva u kojem će igrati protiv pobjednika drugog polufinalnog susreta Brazil - Turska. Opet je njemački junak bio Michael Ballack, koji je golom u 75. minuti osigurao svojoj reprezentaciji finale, u kojem njega neće biti jer je dobio drugi žuti karton.
Ključni čovjek turske obrane spreman je žrtvovati se dobivanjem žutog kartona koji bi mu onemogućio igranje u finalu ukoliko ce biti potrebno da se zaustave opasni napadi Brazila.

Alpay već ima žuti karton iz utakmice osmine finala protiv reprezentacije Japana. No kako je i sam rekao nece prezati od grubljih starteva samo da onemogući Rivalda i ostale ofanzivce Brazila u nakani za postizanjem pogotka.
Brazilski napadač Ronaldo rekao je da njegova momčad mora ostati koncentrirana želi li pobijediti Njemačku u nedeljnom finalu. Prvi strijelac SP-a 2002. se boji ponavljanja finala prije četiri godine, kada su superiornom igrom došli do finala u kojem su porazeni od Francuske 3:0.
Izbornik Turske Senol Gunes nakon poraza u polufinalu od reprezentacije Brazila, na kraju je izrazio zadovoljstvo nastupom svoje momčadi na SP-u.

"Ponosan sam na svoje igrače, oni su odlično obavili svoj dio posla. Žao mi je što nismo pružili više radosti našoj naciji danas." - izjava je izbornika Gunesa nakon utakmice.