Spa  Slo  Par  JAR
Fra  Sen  Uru  Dan
Njemacki stroj pregazio pustinju
Njemacka - Saudijska Arabija  8 - 0
Njemacka je visokom pobjedom od 8 - 0 razbila reprezentaciju Saudijske Arabije, i ujedno ostvarila svoju najvecu rezultatsku pobjedu u povijesti Svjetskih prvenstava. Miroslav Klose postigao je prvi Hat-trick na ovom SP-u i time ujedno preuzeo celnu poziciju na listi strijelaca.

Od prvog sucevog zvizduka Njemci su pritisnuli Saudijce u njihovu polovicu terena. Nakon nekoliko nerealizirani prilika Jancker je uspio zatresti mrezu, no gol je ponisten zbog navodnog prekrsaja njemackog gorostasa.

Njemci su poveli u 20. minuti pogotkom Klosea glavom. Samo 5 minuta kasnije isti igrac na slican nacin povisuje na 2 - 0.

Na 3 - 0 povisuje Ballack takodjer pogotkom glavom. Konacan rezultat prvog dijela postavio je Jancker u 45. minuti. U prvom je dijelu vratar Njemacke Kahn, bio najnezaposleniji covjek na terenu.

koji su usli u drugom dijelu
utakmice. Sesti gol djelo je Linkea u 73. minuti, sedmi pogodak postigao je Bierhoof u 84. a posljednji i najljepsi pogodak na utakmici zabio je Schneider u 90. iz slobodnog udarca sa oko 20 metara.

Strijelci
: Klose 20, 25,69, Ballack 40, Jancker 45, Linke 73, Bierhoff 84, Schneider 90.
Sastavi:
Njemacka: Kahn, Frings, Linke, Metzelder, Ziege, Schneider, Ramelow (Jeremies 45), Hamann, Ballack, Jancker (Bierhoff 66), Klose (Neuville 77).

Saudijska Arabija: Al Daeyea, Tukar, Ahmed Al Dossari, Zubromawi, Sulimani, Noor, Al Owairan (Ibrahim Al Shahrani 45), Abdallah Al Shahrani, Al Temyat (Al Khathran 45), Al Jaber, Al Yami (Abdallah Al Dossari 77).

Sudac: Ubaldo Aquino (Paragvaj).
Izbornik Saudijaca Al-Johar razmislja "crno mi se pise"
Micheal Ballack i Miroslav Klose proslavljaju treci pogodak

Nogometni magazin                                                                                               Naslovnica

Hrvatska reprezentacija - Skupina G Skupina A  |  Skupina B  |  Skupina C  |
Skupina D
  Skupina E  |  Skupina F  |  Skupina H  |  Reprezentacije  |  Stadioni  |  Raspored  |  Zanimljivosti  |  Prijateljske utakmice  |  Liga prvaka  |  Kup UEFA  |