Spanjolska - Koreja  3:5 (0:0)
Osaka, 22. lipnja, 13:30.
Senegal - Turska  0:1 (0:0)
Cetvrtfinale
Sven-Goran Eriksson hvalio je "odlicni Brazil" nakon sto je njegova momcad izgubila 2:1 u cervrtfinalnom dvoboju. Engleski izbornik rekao je da je razocaran igrom svojih igraca u trenucima kada su imali igraca vise.
Golovima Rivalda i Ronaldinha, svakog u jednom poluvremenu, Brazil je preokrenuo rezultat protiv Engleske, i plasirao se u polufinale SP-a gdje ce igrati protiv pobjednika susreta Senegal - Turska.

Veliki tragicar bio je David Seaman jer je primio pocetnicki gol od Ronaldinha, koji je nekoliko minuta kasnije prestrogo iskljucen.
Veselje Rivalda nakon pogotka
(Owen 23 // Rivaldo 45+1, Ronaldinho 49)
FIFA je odredila suce za zadnjih 8 utakmica SP-a medju kojima su 32 glavna i pomocna suca. Svjetska nogometna organizacija takodjer je objavila koji ce suci suditi cetvrtfinalne dvoboje.
Njemacka se plasirala u polufinale SP-a, iako su Amerikanci dominirali tijekom cijelog susreta. U pocetnih 30 minuta Oliver Kahn je nekoliko puta spasavao svoju momcad, a u 38. minuti nakon prekida Michael Ballack udarcem glavom donosi Njemackoj polufinale.
Ballack slavi pogodak
(Ballack 38)
David Seaman rasplakao se kada je slao isprike naciji nakon sto je zbog njegove pogreske Engleska ispala sa SP-a.

Engleski kapetan David Beckham podrzao je svog vratara: "Ako itko bude napadao Davida Seaman nakon svega, onda je to apsolutna sramota."
Beckham tjesi Seamana
Koreja je boljim izvodjenjem jedanaesteraca usla u polufinale SP-a, cime je usla u povijest kao prva azijska zemlja kojoj je to uspjelo. Spanjolcima je u drugoj minuti produzetka na intervenciju pomocnog suca ponisten cisti gol.
Slavlje Korejanaca

©   Nogometni magazin                                                                                               • Naslovnica

Hrvatska reprezentacija - Skupina G Skupina A  |  Skupina B  |  Skupina C  |
Skupina D
  Skupina E  |  Skupina F  |  Skupina H  |  Reprezentacije  |  Stadioni  |  Raspored  |  Zanimljivosti  |  Prijateljske utakmice  |  Liga prvaka  |  Kup UEFA  |
Fifa ljestvica
  |  Djevojke - Linkovi  |  Zampa - Totti  Zampa - Batistuta
Senegal - Turska 0:1 (0:0)
(Ilhan Mansiz 94)
Turska se zlatnim golom Mansiza plasirala u polufinale SP-a, gdje ih ceka reprezentacija Brazila, od koje su Turci izgubili utakmicu (1:2) u skupini C prve faze natjecanja. Turska je tijekom cijelog susreta imala vise loptu u nogama i na kraju se zlatnim golom zasluzeno plasirala u polufinale.