-------------------------------------
Bayern, Werder, Schalke i Leverusen krenuli pobjedama, dva gola Klasnića

Nakon što je Bayern u petak sa 3:0 pobijedio Borussiju (M), u subotu su u novu sezonu Bundeslige pobjedom ušli Werder i Hamburg, a nedjeljne pobjede zabilježili su Schalke i Leverkusen.

Schalke je nadoknadio gol minusa i sa dva gola u zadnjih deset minuta na svojoj 'Schalke Areni' je izborio 2:1 pobjedu protiv Kaiserslauterna.

Domaći su od prve minute dominirali i do 20. minute su mogli voditi 4:0. Najprije je Fabian Ernst pogodio vanjski dio mreže, a kasnije je Kevin Kuranyi glavom pucao neprecizno.

Ebbe Sand je pucao blizu sa 18 metara u 19. minuti, a nekoliko trenutaka kasnije Zlatan Bajramović nije realizirao situaciju kada je bio sam pred vratarom, koji mu je nogama obranio udarac.

Bez obzira na rani pritisak, domaći su primili gol. Skela je sjajno izborio prostor za centaršut na desnoj strani, a Altintop sa 8 metara glavom pogađa za 0:1.

Činilo se da će Schalke šokiran nakon primljenog gola, ali su i dalje gospodarili terenom, no bez pravih prilika.

Skela je spasio goste u 57. minuti, kada je naslonjen na stativu glavom sa gol linije odbio volej Bajramovića, prije nego je BiH napadač uspio propustiti još bolju priliku udarcem u prečku.

I onda u zadnjih 10 minuta preokret. Najprije je Levan Kobiasgvili ubacio s lijeve strane pred gol, gdje zamjena Soren Larsen okreće braniča i lijevom nogom pogađa gornji kut.

Dvije minute kasnije preokret je kompletiran. Centaršut Hamita Altintopa s desne strane promašao je na drugoj strani nemakriranog Mladena Krstajića, koji glavom bez problema iz blizine pogađa za 2:1.

Eintracht je u prvoj utakmici nakon povratka u 1. Bundesligu propustio gol prednosti u nekoliko odličnih prilika protiv Leverkusena
i na kraju je poražen sa 1:4.

Domaći su pred punim tribina dobili start iz snova u 7. minuti, kada je Makedonac Aleksandar Vasoski najviše skočio poslije kornera i doveo Eintracht u vodstvo.

Ipak, u 24. minuti je izjednačio Dimitar Berbatov udarcem glavom nakon što je domaći vratar na centaršut Freiera odletio u prazno.

Tri gola Andriya Voronina, Bernda Schneidera i Jaceka Krzynoweka u 12 minuta drugog dijela poslije tri katastrofalne pogreške Eintrachta zaključili su 4:1 pobjedu Leverkusena.

Werder je sa po dva gola Ivana Kasnića i Miroslava Klosea, te jednim  Franka Baumanna savladao Arminiju Bielefeld rezultatom 5:2.

Utakmica je eksplodirala već u 1. minuti kada je Klose dobio loptu u prostor od Umita Davale i pogodio mrežu sa 10 metara.

Deset minuta kasnije Baumann je iz čiste situacije pucao preko gola i propustio povećanje vodstva, što su na drugo strani gosti kaznili i centaršut Sibusisa Zume je omogućio Nebojši Krupnikoviću prvi gol za novi klub.

Već u 18. minuti Werder je vratio vodstvo golom Klasnića, koji je dočekao savršeni centaršut Christiana Schulza, ali je nakon pola sata igre Zuma izjednačio, kada je iskoristio obrambenu pogrešku Ronalda Nalda i realizirao situaciju jedan-na-jedan sa Andreasom Reinkeom.

Sjajno poluvrijeme golom je zaključio domaći kapetan Baumann poslije duge lopte debitanta Torstena Fringsa.

Nakon odmora Arminia je promašila nekoliko izglednih prilika za novo izjednačenje, a Werder je riješio utakmicu sa dva gola u dvije minute.

Johan Micoud je poslao odličan ubačaj u 82. minuti za Kloseov drugi gol, a napadač-Poljak-po-rođenju namjestio je Klasniću pogodak za konačnih 5:2, što je puno uvjerljiviji rezultat o odnosu na igru.

Tako je Werder zbog više postignutih pogodaka od Bayerna i Hamburga skočio na vrh Bundeslige, a Klasnić dijeli prvo mjesto na ljestvici strijelaca.

U vrlo zabavnoj utakmici
Wolfsburg i Borussija Dortmund podijelili su bodove poslije 2:2 remija na Volkswagen Areni.

Kasno izjednačenje Kevina Hoflanda osiguralo je bod domaćinu nakon što je lopta ispala vrataru Romanu Weidenfelleru i to samo dvije minute nakon što je Jan Koller preciznim udarcem na asistenciju Tomasa Rosickyog donio gostima 2:1 vodstvo.

Wolfsburg je odlično krenuo u utakmicu i u 9. minuti je poveo kada je Mike Hanke poslije kornera Andresa D'Alessandra prebacio loptu do Diega Klimowicza, koji iz blizine šalje neobranjiv udarac.

Do kraja prvog dijela domaćini su prijetili povećanjem vodstva, ali je početkom nastavka Dortmund izjednačio odličnim udarcem desnom nogom Južnoafikanca Delrona Buckleya.

Činilo se da će Kollerov pogodak biti dovoljan za pobjedu Dortmunda, ali je Hofland iskoristio pogrešku vratara i izborio zasluženi bod Wolfsburgu.

Novi trener
Stuttgarta Giovanni Trapattoni nije imao savšen povratak u Bundesligu, jer je njegova momčad osvojila samo bod poslije 1:1 remija na gostovanju kod Duisburga.

S druge strane, taj remi će biti označen kao uspješan start u povratku među najbolje za domaćine, koji su uspjeli ostati neporaženi protiv momčadi koja je jedan od kandidata za naslov prvaka.

Činilo se da stvari idu očekivanim tokom, kada je Jeronimo Baretto Cacau uz puno sreće odbijancem od braniča doveo goste u vodstvo u 5. minuti, ali je Duisburg preuzeto kontrolu igre i zasluženo je izjednačio golom Abdelaziza Ahanfoufa poslije pola sata.

Stuttgart je u drugom dijelu pojačao tempo i bili su blizu ponovnog vodstva, ali nakon što je promašio čistu priliku, Cacau je dobio crveni karton jer je nagazio petu Alexandera Bugere.

Tako Trapattonijeva momčad do kraja utakmice nije mogla nastaviti u istom ritmu i na kraju je bivši trener Bayerna bio zadovoljan i bodom.

Micahel Tarnat je u zadnjim minutama postigao izjednačujući gol, kojima je
Hannover nadoknadio dva gola minusa i osigurao dramatični, domaći 2:2 remi protiv Herthe.

Marcelo Marcelinho i Artur Wichniarek doveli su Herthu do 2:0 prednosti sa dva brza gola početkom drugog poluvremena, ali je ubrzo veznjak Christoph Dabrowski smanjio za domaće.

Imali su gosti pobjedu u džepu sve do 87. minute, kada je bivši branič Bayerna savladao Tremmela za momčad Ewalda Lienena, a na oduševljenje domaćih navijača.

Hamburg je ostvario jednu od najuvjeljivijih pobjeda prvog kola i to zahvaljaujući dva gola BiH reprezentativca Sergeja Barbareza, kojima je sa 3:0 pobijeđen kandidat za ispadanje Nurnberg.

Belgijski napadač Emile Mpenza donio je Hamburgu rano vodstvo u 3. minuti, a Barbarez je krajem prvog dijela povećao rezultat sa bijele točke. Konačnih 3:0 Barbarez postavlja u 60. minuti.

Bayern je u obranu naslova prvaka krenuo sa 3:0 pobjedom, uz dva gola Roya Makaaya, protiv Borussije (M) iako je više od pola utakmice morao odigrati sa igračem manje.

Nakon što je Owen Hargreaves krasnim udarcem doveo Bayern u vodstvo u 28. minuti poslije povratne lopte Roque Santa Cruza, Bavarci su ostali sa desetoricom kada je Valerien Ismael u svom debiju u dresu Bayerna dobio drugi žuti u 43. minuti poslije prekršaja na Oliveru Neuvilleu.

Na novom stadionu 'Allianz Arena' u Munchenu otvorenje sezone pratilo je oko 66.000 ljudi, koji su sada puno bliže terenu nego što su bili na starom Olimpijskom stadionu.

Bez obzira na brojčanu prednost, gosti nisu uspjeli zaprijetiti Oliveru Kahnu, sve do 78. minuti kada je cijeli stadion zanijemio jer je Marcell Jansen pogodio vratnicu.

Loša sreća Borussije nagovjestila je katastrofu, jer je nizozemski napadač Roy Makaay sa dva gola u zadnjih pet minuta zaključio uvjerljivu pobjedu, a kasnije je promašio čistu priliku za hat-trick.

Pogodak u 86. minuti namjestio mu je Jens Jeremies, a tri minute kasnije asistent je bio defanzivni veznjak Martin Demichelis. Na kraju, sa desetoricom ili ne, Bayern je krenuo uvjerljivo.

Njemačka: Tablica, rezultati, raspored, naj strijelci