[an error occurred while processing this directive]
Petrić strijelac u porazu Dortmunda, remi Bayerna i Werdera, Remi Bayera i HSV-a, autogol Ipše, Eintracht pobijedio Arminiju

Schalke je u gostima pobijedio Borussiu Dortmund 3-2, dok su Bayern i Werder u derbiju kola u Münchenu remizirali 1-1...

U spektakularnom dvoboju u Dortmundu,
Schalke je nadigrao domaću Borussiju rezultatom 3-2.

Hrvatski reprezentativci Robert Kovač i Mladen Petrić u redovima domaćina, te Ivan Rakitić kod gostiju, pružili su sjajne nastupe.

Rakitić je kod drugog pogotka svoje momčadi u 30. minuti, odlično izveo slobodan udarac s lijeve strane, a loptu je u vlastitu mrežu ubacio Amedick.

U 50. minuti na 2-2 poravnao je Mladen Petrić, udarcem glavom iz blizine u desni kut vratara Schalkea.

Konačnih 3-2 za pobjedu gostiju postavio je Ernst u 82. minuti, šest minuta nakon što je isključen igrač Borussije, brazilac Dede.

No, loša vijest za hrvatskog izbornika Slavena Bilića je da je Dede isključen zbog preoštrog starta na Rakitiću zbog kojeg je naš veznjak u 77. minuti morao napustiti teren...

Robert Kovač je u obrani Borussije odigrao cijeli susret.

Vrlo zanimljivo bilo je i u derbi susretu 19. kola između vodećih momčadi Bundeslige,
Bayerna i Werdera.

Gosti su šokirali Alianz Arenu već u 6. minuti kada je brazilac Diego doveo Werder u vodstvo. Novi neugodan trenutak za momčad Ottmara Hitzfelda stigao je u 30. minuti kada njihov najbolji napadač, talijanski reprezentativac Luca Toni, nije iskoristio jedanaesterac.

No, samo dvije minute kasnije “bavarci” su ipak stigli do izjednačenja, a strijelac je bio Ze Roberto.

Hrvatski reprezentativac u redovima sastava iz Bremena, Jurica Vranješ, cijeli je dvoboj odgledao s klupe za pričuve, dok Ivan Klasnić zbog ozljede još uvijek nije među kandidatima za prvenstvene nastupe.

Derbi-utakmica subotnjeg programa 19. kola Bundeslige između Bayera i HSV-a završila je neodlučenim rezultatom 1:1 pa su tako oba kluba ostala u utrci za treće mjesto, posljednje koje vodi u kvalifikacije za Ligu prvaka. Hamburžanima je, zanimljivo, to bio četvrti uzastopni remi, a već su pet kola bez pobjede.

Apotekari, koji su u velikom naletu, bili su bolji suparnik, ali gosti su poveli preko svog najboljeg igrača Rafaela van der Vaarta, koji je u BayAreni zabio deseti pogodak ove sezone, čime se izjednačio s Tonijem na čelu ljestvice strijelaca.

Domaći su uspjeli izjednačiti preko Friedricha, do kraja utakmice imali su prilike za više, ali gosti su zahvaljujući vrataru Rostu otišli sa zlatnim bodom u Hamburg.
Ivica Olić odigrao je cijelu utakmicu za goste te je u sudačkoj nadoknadi zamijenjen. Prema suparničkom je golu uputio četiri udarca.

Kristijan Ipša zabio je svoj premijerni bundesligaški gol, nažalost u mrežu vlastitog vratara Tremmela. Njegov
Energie svejedno je izborio bod na gostovanju kod Bochuma odigravši 3-3.

Ipša je zabio za 1-0 domaćih u sedmoj minuti, a 3-1 je Bochum držao do 69. minute. U sljedećih su deset minuta nogometaši slovenskog trenera Bojana Prašnikara stigli izjednačiti. Ipša na desnom beku i Šimunić na mjestu lijevog stopera odigrali su za goste svih devedeset minuta. Stiven Rivić pridružio im se ušavši u 77. minuti.

Josip Šimunić na mjestu je desnog stopera odradio cijelu utakmicu u pobjedi berlinske
Herthe na gostovanju u Stuttgartu. S dva gola istaknuo se srpski reprezentativac Marko Pantelić. Za prvi mu je asistirao mladi sunarodnjak Gojko Kačar, koji je u siječnju stigao iz Vojvodine.

U Europu bi i
Wolfsburg, a pobjedom nad posljednjeplasiranim Duisburgom učinio je korak koji se može pokazati presudnim. Gosti su poveli preko Niculescua, kome je to drugi pogodak nakon što je došao iz bukureštanskog Dinama, ali su Vukovi preko Schäfera i Grafitea preokrenuli utakmicu u svoju korist.

Bojan Vručina ponovo je dobio samo šest posljednjih minuta u kojima nije uspio učiniti ništa značajnije jer su njegovi suigrači bili nemoćni pred obranom Wolfsburga.

Derbi začelja odigrali su
Nürnberg i Hansa. Prije te utkamice trener domaćih Hans Meyer najavljivao je mogući odlazak u slučaju neuspjeha, a neodlučeno na domaćem terenu s direktnim konkurentom sigurno nije uspjeh.

Domaći su poveli preko Kollera, koji je glavom uputio ubačaj Kristiansena u mrežu, ali samo devet minuta potom Rahn je postavio konačan rezultat kojim su gosti u svakom slučaju zadovoljniji.

U prvoj utakmici 19. kola Bundeslige,
Eintracht je u Frankfurtu pobijedio Arminiju Bielefeld 2-1...

Oba pogotka domaća momčad je postigla iz kontranapada. U 37. minuti je na dodavanje Ochsa pogodio Grk Ioannis Amanatidis s desetak metara, a već u 2. minuti drugog poluvremena je domaćin učvrstio vodstvo.

Weissenberger je povukao kontru po lijevoj strani, šutirao s ruba kaznenog prostora, a nakon što je gostujući vratar Hain odbio loptu, natrčao je 20-godišnji Čeh Martin Fenin i gurnuo loptu u nebranjenu mrežu.

Fenin je, tako, u svom drugom nastupu u Bundesligi postigao i četvrti pogodak! Eintracht ga je doveo tijekom zimskog prijelaznog roka, a mladi Čeh je u prošlom kolu u Berlinu zabio hat-trick za gostujuću pobjedu Eintrachta kod Herthe s 3-0.
Poraz gostiju ublažio je Poljak Artur Wichniarek u 74. minuti.

Bundesliga, 19. kolo:

Borussia Dortmund– Schalke 2-3 (Federico 21, Petrić 50 / Asamoah 19, Amedick 30-ag, Ernst 82)
Bayern – Werder 1-1 (Ze Roberto 32 / Diego 6)
Bayer – HSV 1-1 (Friedrich 60 / Van der Vaart 28)
Stuttgart – Hertha 1-3 (Gomez 40 / Pantelić 7, Pantelić 45, Raffael 49)
Bochum – Energie Cottbus 3-3 (Ipša 7-ag, Šestak 42, Auer 68 / Papadopulos 45, Skela 69, Jelić 79)
Hannover – Karlsruher 2-2 (Balitsch 44, Rosenthal 87 / Jennedy 61, Hajnal 64)