Subota, 20.04.2013.

Austrijska Bundesliga: Bjelica teško poražen u Salzburgu

Nogometaši Wolfsbergera, koje s trenerske klupe vodi hrvatski stručnjak Nenad Bjelica, doživjeli su i drugi poraz u austrijskom prvenstvu u 2013. godini...

Nakon 1-3 u prošlom kolu pred domaćin navijačima, Wolfsberger je dvostruko teže poražen kod drugog sastava lige Salzburga. Bilo je 6-2 za domaći klub, za koji su Alan i Soriano postigli po hat trick.

Susret su bolje otvorili Bjeličini nogometaši koji su došli u vodstvo u 10. minuti preko De Paula. No, sedam minuta kasnije Alan zabija za 1-1, a 15 minuta nakon toga Brazilac zabija i za vodstvo s bijele točke. Kazneni je udarac skrivio Hüttenbrenner, te pritom zaradio crveni karton.

Unatoč igraču manje, gosti dolaze do izjednačenja preko Putschea u 37. minuti prvog dijela, no do kraja utakmice primaju još čak četiri pogotka.

Alan je zabio za 4-2 u 58., dok je Soriano, koji je u igru ušao u poluvremenu, svoje pogotke rasporedio u 50., 76. i 87. minuti utakmice.

Wolfsberger je nakon poraza i dalje peti, s tri boda manje od četvrtog Sturma, koji drži posljednje mjesto koje dogodine vodi u kvalifikacije za Europa ligu.

Austrijska Bundesliga, 30. kolo:

Sturm Graz – Mattersburg 2-2
Innsbruck – Ried 2-0
Salzburg – Wolfsberger 6-2
Wiener Neustadt – Admira 3-0

Redoslijed: 1. Austria Beč 66 (29 utakmica), 2. Salzburg 61 ( 1), 3. Rapid Beč 46, 4. Sturm Graz 45 ( 1), 5. Wolfsberger 42 ( 1)...