Subota, 30.03.2013.

Ruska Premierliga: Novi poraz Bilićevog Lokomotiva

Nogometaši Rubina iz Kazana svladali su kao domaćini s 2-0 moskovski Lokomotiv, kojeg vodi bivši izbornik hrvatske reprezentacije Slaven Bilić, u ogledu 22. kola ruskog prvenstva…

Bilićeva momčad osvojila je samo jedan bod u zadnje četiri prvenstvene utakmice, a ovo joj je već osmi poraz. U ligi od 16. klubova, Lokomotiv zauzima 9. mjesto s 32 boda. Rubin je skočio na četvrto mjesto sa šest bodova više.

Domaćin je prikazao bolju igru i zasluženo je pobijedio u ovoj utakmici. Rubin je poveo preko u Natcha u 40. minuti. Nakon slobodnog udarca za domaćine lopta se odbila od živog zida, a Natcho ju je lijepo primirio, te je prizemnim udarcem izvan kaznenog prostora svladao brazilskog vratara Guilhermea, koji je dobio prednost pred našim Dariom Krešićem.

Konačnih 2-0 postavio je Djadjun u 87. minuti preciznim udarcem iskosa s lijeve strane u bliži kut gostujućeg vratara.

Hrvatski reprezentativac Vedran Ćorluka odigrao je svih 90 minuta za Lokomotiv.

Nogometaši Mordovije iz Saranska pobijedili su u derbiju začelja 22. kola Ruske premierlige Krilju Sovjetov na gostovanju 2-0...

Pogotke za gostujuću momčad u Samari postigli su Rumunj Daniel Oprita u 28. i Ruslan Muhametšin u 45. minuti.

Bivši hrvatski reprezentativac Tomislav Dujmović odigrao je svih 90 minuta na poziciji zadnjega veznog nogometaša u redovima pobjednika. U 49. je minuti zaradio žuti karton.

Sastavu iz Saranska, koji s klupe vodi nekadašnji rumunjski reprezentativac Dorinel Munteanu, bila je ovo druga pobjeda u trećemu prvenstvenom nastupu ovog proljeća. Osvojili su njegovi puleni jednako (6) bodova koliko u prethodnih 19 kola.

Osam kola prije kraja Mordovija drži pretposljednje, 15.mjesto na ljestvici s dvama bodovima zaostatka za 14-plasiranim Kriljima.