Ponedjeljak, 01.04.2013.

Turska Superliga: Prosinečki poražen u Karabüku

Nakon što su sedam kola zaredom bili bez poraza u turskom prvenstvu hrvatski stručnjak Robert Prosinečki i njegov Kayserispor su sada drugu uzastopnu utakmicu ostali praznih džepova…

U 27. je kolu Kayserispor izgubio s 3-1 u gostima kod Karabükspora, sastava koji je ovaj dvoboj dočekao na 15. mjestu. Domaći su poveli već u osmoj minuti preko Ilhana Parlaka, a prednost je u 26. minuti povećao Jamajčanin Luton Shelton.

Nadu je Prosinečkom i njegovoj momčadi u 54. minuti vratio Ceyhun Gülselam, vezni nogometaš koji je u siječnju došao na posudbu iz Galatasaraya. Kayserispor, međutim, do kraja nije uspio izjednačiti, štoviše u trećoj minuti sudačke nadoknade je primio još jedan gol, a strijelac je bio Lomana LuaLua. Spomenimo i da je bivši hrvatski reprezentativac Anthony Šerić svih 90 minuta ostao na klupi Karabükspora.

Kayserispor je sada na ljestvici deveti, dok je Karabükspor skočio na 13. mjesto.