Nedjelja, 31.03.2013.

Turska Süper Lig: Ante Kulušić zabio za bod Gençlerbirligija

Hrvatski 26-godišnji nogometaš Ante Kulušić opet je bio strijelac za svoj Gençlerbirligi koji je u nedjeljnom ogledu 27. kola turske lige remizirao u gostima kod Elazigspora (1-1)...

Bio je Gençlerbirligi sasvim blizu novog slavlja i nastavka pobjedničke mini-serije (bila bi to treća pobjeda u nizu), ali je domaćinu bod spasio Sane golom tri minute prije kraja.

Inače, zabio je Kulušić pogodak već u 16. minuti kada je svladao 35-godišnjeg hrvatskog vratara Vanju Ivešu na vratima domaće momčadi. Za Kulušića je to bio već četvrti prvenstveni pogodak što apsolutno treba respektirati budući je riječ o obrambenom igraču.

Recimo da je bosanski reprezentativac Senijad Ibričić, nekada nogometaš Zagreba i Hajduka, postigao prvi od dva pogotka Kasimpaşe koja je na domaćem travnjaku svladala Bursaspor 2-0. Kasimpaşa je tako dospjela do trećeg mjesta na ljestvici, a drugi je Fenerbahçe koji je s istovjetnih 2-0 svladao doma Akhisar. Fenerbahçeu prvi Galatasaray bježi za četiri boda.