Petak, 17.05.2013.

Ruska Premierliga: Amkar gurnuo Pletikosin Rostov prema borbi za ostanak

Nogometaši Amkara iz Perma pred svojim su navijačima svladali Rostov s 3-2 u prvoj utakmici pretposljednjeg, 29. kola ruskog prvenstva…

Domaći su poveli u 17. minuti pogotkom Aleksandra Kolomejceva iz jedne gužve, pri čemu nije najbolje reagirao hrvatski reprezentativni vratar Stipe Pletikosa. Martin Jakubko je samo šest minuta kasnije povećao na 2-0, a u 55. je minuti precizan s bijele točke za 3-0 bio Blagoj Georgijev. Pletikosa se bacio na pravu stranu, ali nije uspio zaustaviti udarac bugarskog veznjaka.

Rostov je do kraja utakmice ublažio poraz dvama pogocima Jevgenija Starikova.

Amkar je ovom pobjedom skočio na 12. mjesto, pogurnuvši Rostov na 13. poziciju koja vodi u razigravanje za ostanak u prvoj ligi. Pletikosin klub u zadnjem kolu kod kuće igra protiv vjerojatnog novog prvaka CSKA-a.