Nedjelja, 12.05.2013.

Ruska Premierliga: Pletikosi bod protiv prvaka

U posljednjoj utakmici 28. kola ruskog nogometnog prvenstva Rostov Stipe Pletikose odigrao je na domaćem travnjaku 1-1 protiv aktualnog prvaka Zenita iz St. Peterburga...

Zenit je vodio golom Axela Witsela već iz 6. minute, ali je u 80. minuti konačnih 1-1 iz jedanaesterca postavio Vitalij Džakov.

Pletikosa je branio svih 90 minuta za domaći sastav, kojem je u posljednjim trenucima, u šestoj minuti sudačke nadoknade, isključen Timofej Kalačev zbog drugog žutog kartona u samo šest minuta.

Rostovu je osvojeni bod važan u borbi za opstanak, te trenutno drži 12. mjesto, posljednje u sigurnoj zoni iznad pozicija koje vode u razigravanje za opstanak. S druge strane, Zenit je praktički prepustio naslov moskovskom CSKA-u budući da dva kola prije kraja za liderom zaostaje velikih pet bodova.