Četvrtak, 09.05.2013.

Nizozemski kup: Nogometašima AZ-a četvrta titula u povijesti

Nogometaši AZ Alkmaara pobjednici su nizozemskog Kupa (KNVB). U finalnom ogledu, odigranom u Rotterdamu, AZ je s 2-1 pobijedio favorizirani PSV iz Eindhovena...

Sva su tri pogotka na ogledu postignuta u uvodnih pola sata igre. Adam Maher, 19-godišnji igrač AZ Alkmaara, postigao je prvi pogodak na ogledu u 12. minuti, dok je samo dvije minute kasnije Amerikanac Jozy Altidore povećao na 2-0 AZ-a.

Jürgen Locadia je u 30. smanjio na 2-1, ali svi napadi i naleti PSV-a do kraja ogleda nisu urodili izjednačujućim pogotkom.

AZ Alkmaar je tako osvojio četvrti trofej pobjednika tamošnjeg Kupa u povijesti. Najbolji je bio 1978., 1981. i 1982. godine, dok je još jednom igrao finale (2007.), ali je tada izgubio od Ajaxa nakon izvođenja jedanaesteraca.