Nedjelja, 19.05.2013.

Litavski nogometni kup: Hrvati raspucani u finalu

Nogometaši Žalgirisa po drugi su put zaredom, i sedmi u povijesti, osvojili naslov pobjednika Litavskog kupa. Na nacionalnom su stadionu u Kaunasu nakon raspucavanja penala pobijedili Šiauliai 11-10...

Nakon 90 minuta bilo je 2-2, nakon produžetaka 3-3, da bi Žalgiris slavio nakon desete serije raspucavanja kaznenih udaraca 8-7.

Za pobjednike je na 1-1 u 13. minuti izjednačio Riječanin Andro Švrljuga, da bi potom Šiauliai ponovno u vodstvo doveo 24-godišnji veznjak Marko Rašo (34. minuta), bivši prvotimac NK Zadra.

Već u drugoj minuti produžetka Žalgiris je poveo pogotkom napadača Vedrana Gerca (27), još jednog Riječanina.

Veznjak Švrljuga promašio je penal kao prvi izvođač. Gerc i stoper Luka Perić, još jedan Hrvat u Žalgirisovim redovima, svoje su pogodili, baš kao i Rašo odnosno Niko Tokić i Filip Žderić, dva hrvatska nogometaša u redovima Šiauliaija.

U pobjedničkom sastavu nije bilo četvrtog Hrvata, Tomislava Peka.