Subota, 04.05.2013.

Ruska Premierliga: Pletikosa pao pred naletom Kubanja, hat-trick Hulka

Hrvatski reprezentativni vratar Stipe Pletikosa nije uspio u subotu, u ogledu 27. kola ruske Premierlige, zaustaviti nalet Kubanj Krasnodara i njegovog igrača, Bugarina Ivelina Popova...

Kao gost je Kubanj slavio 2-0 kod Rostova, koji je tako upisao treći poraz u nizu i opet je blizu opasne zone ispadanja. Bugarski je napadač lomio domaću obranu i vratara Pletikosu u 48. i 56. minuti, te tako svojoj momčadi donio tri boda.

Kandidati za naslov prvaka su u subotu bili savršeni, pa su tako CSKA, Zenit i Anži osvojili po tri boda. Golom Šveđanina Wernblooma je CSKA u Moskvi pobijedio Terek 1-0, dok je još dramatičnije do slavlja došao Anži koji je doma od Rubina primio pogodak u 82. minuti (Jeremenko). No, u samoj završnici je domaćin uspio zabiti dva gola - Traore u 86. i neuništivi Eto'o u 89. za pobjedu. Ta su dvojica igrača kombinirano ove sezone zabili 19 prvenstvenih pogodaka za Anži (Traore 11, Eto'o osam).

I na kraju, Brazilac Hulk je praktički sam razbio Alaniju (4-0). Tri je gola postigao brazilski robusni napadač, što mu je prvi hat-trick u dresu momčadi iz Sankt Peterburga, kao i prvi hat-trick nakon kolovoza 2010. godine kada je kao igrač Porta dao Genku tri pogotka (Europa liga).

CSKA na vrhu ljestvice ima tri boda više od Zenita...