Četvrtak, 02.05.2013.

Copa Libertadores: Boca Juniorsima prednost protiv Corinthiansa

Nogometaši Boca Juniorsa u prvoj su utakmici osmine finala Cope Libertadores, južnoameričke verzije Lige prvaka, pobijedili Corinthians s 1-0…

Repriza je to lanjskog finala u kojem je Corinthians u dvije utakmice prvi put u povijesti postao južnoamerički prvak. Ove će sezone klub iz Sao Paula imati vrlo težak posao kako bi dohvatio četvrtfinale budući da u prvom dvoboju u Buenos Airesu nije uspio postići pogodak.

Jedini je strijelac za Bocu u 59. minuti bio Nicolas Blandi, a slavni je argentinski klub od 84. minute imao igrača manje budući da je dva žuta kartona dobio Pablo Ledesma. Boca, inače, u zadnje vrijeme igra vrlo loše. Ovo joj je bila prva pobjeda u posljednjih šest utakmica u svim natjecanjima, a u argentinskoj se Clausuri trenutno nalazi na 18. mjestu.

Uzvratna utakmica u Sao Paulu igra se 15. svibnja.

U drugoj utakmici dana brazilski Gremio je kao domaćin pobijedio kolumbijski Santa Fe s 2-1. Eduardo Vargas je zabio za Gremio u 28. minuti, a stvari su se za Brazilce zakomplicirale u 53. minuti kada je Cris skrivio penal i dobio crveni karton. Omar Perez je izjednačio s bijele točke, ali gosti su na kraju Porto Alegre ipak napustili poraženi budući da je Fernando u 81. minuti zabio za konačnih 2-1. Uzvratna utakmica u Kolumbiji na rasporedu je 16. svibnja.