Ponedjeljak, 06.05.2013.

Botafogu naslov u Riju, Pato odveo Corinthians u finale Sao Paula

Kraju se bliže regionalna prvenstvena natjecanja nogometaša u Brazilu. Carioca prvenstvo, iliti ono Savezne države Rio de Janeiro, pripalo je Botafogu, dok je Neymarov Santos dobio suparnika u finalu Pauliste...

Clarence Seedorf došao je s Botafogom do svog prvog trofeja u Brazilu nakon što je u finalnoj utakmici drugog dijela natjecanja pobijedio Fluminense 1-0 na Stadionu generala Raulina de Oliveire u Volta Redondi. Strijelac jedinog pogotka bio je Rafael Marques u 40. minuti. Nizozemski je veteran propustio priliku zacementirati slavlje iz 11-erca u 79. minuti. Pogodio je gredu.

Do naslova, 20. u povijesti natjecanja, nogometaši Botafoga došli su nakon što su pobjednički završili i prvi dio natjecanja. Drugo im je to slavlje u posljednjih pet godina.

U dvama će finalnim dvobojima, 12. i 19. ovog mjeseca, prvaka Savezne države Sao Paulo iznjedriti Santos i Corinthians. Nakon što je Neymarova momčad u subotu boljim izvođenjem penala u polufinalu izbacila Mogi Mirim, na isti je način u nedjelju Corinthians nadmašio Sao Paulo na njegovu Morumbiju.

Nakon što je osnovni dio utakmice završen bez pogodaka, "Korinćani" su u raspucavanju kaznenih udaraca slavili 4-3.

Pobjednički je pogodak zabio Alexandre Pato, i to iz drugog pokušaja. Veteran na golu domaćeg sastava Rogerio Ceni, sam strijelac za 1-0, obranio je bivšem Milanovu napadaču prvi udarac. Sudac ga je dao ponoviti jer se Rogerio nedozvoljeno kretao pri Patovu izvođenju udarca.