Nedjelja, 05.05.2013.

Prvenstvo Paulista: Preko penala Santos do finala

Nogometaši Santosa plasirali su se u finale ovogodišnjeg brazilskog prvenstva Paulista nakon što su u polufinalu bili bolji od Mogi Mirima, kroz izvođenje jedanaesteraca...

Osnovnih 90 minuta je završilo 1-1, te se odmah pristupilo izvođenju penala gdje je Santos bio spretniji i sa 5-4 izborio finale. Podsjetimo da je i u četvrtfinalu Santos putem boljeg izvođenja jedanaesteraca protiv Palmeirasa prošao dalje, dok je Mogi Mirim u toj fazi sa čak 6-0 razbio Botafogo.

Bio je Mogi Mirim blizu uspjeha i u polufinalu jer je golom Ronija u 45. minuti vodio do posljednje faze ogleda. No, u 77. je izjednačio Edu Dracena. Recimo da je Neymar bio jedan od onih u Santosu koji je pogodio tijekom odluke na jedanaesterce.

U finalu će Santos igrati protiv pobjednika ogleda Sao Paula i Corinthiansa, koji je na rasporedu u nedjelju.