Utorak, 07.05.2013.

Ruski kup: Pletikosa i Rostov ostali bez finala

Hrvatski nogometni reprezentativni vratar Stipe Pletikosa i njegov Rostov neće ove godine igrati u finalu tamošnjeg Kupa. S 2-0, nakon dva produžetka, bolji je od njih bio moskovski CSKA...

Pletikosa je vrlo dobro čuvao svoju mrežu sve do posljednje minute prvog produžetka. Tada je Seydou Doumbia, nogometaš iz Obale Bjelokosti, postigao krucijalni pogodak. Nakon toga je u drugom produžetku Rostov pokušao doći do izjednačenja i odluke u izvođenju penala, ali je sve razriješio 20-godišnji Nigerijac Ahmed Musa golom u 121. minuti za konačnih 2-0.

Podsjetimo da je CSKA ujedno i vodeća momčad prvenstva, te sastav koji je najbliže naslovu prvaka. Rostovu, pak, ostaje borba za prvoligaški život, budući da je ta momčad trenutačno trinaesta na ljestvici šesnaest momčadi.

Recimo da su u 81. minuti utakmice pocrvenjeli Lazović (Rostov) i Ignaševič (CSKA).

U srijedu će drugu polufinalnu utakmicu odigrati Zenit i Anži.