Utorak, 07.05.2013.

Hrvat Kovačec srušio Salzburg i odveo trećeligaša u finale Kupa

Prvi finalist austrijskog nogometnog Kupa je Pasching, nekadašnji prvoligaš, a danas klub koji se nalazi u trećoj ligi. U polufinalu je Pasching pobijedio Red Bull Salzburg 2-1 u gostujućoj Red Bull Areni...

U ovaj šokantan rezultat jedan je pogodak ugradio i hrvatski nogometaš koji igra u Paschingu, a u pitanju je 24-godišnji Ivan Kovačec. Favorizirani Red Bull iz Sazburga je poveo u 48. minuti preko Nielsena, no Kovačec je izjednačio, a u 79. minuti je veliki preokret i nevjerojatno vodstvo gostiju izrežirao Kerschbaumer.

Premda je domaćin nasrtao, do kraja je ostalo 2-1 za goste, koji će u finalu igrati protiv pobjednika ogleda u srijedu (Ried - Austria Beč).

Recimo da je kao i Kovačec, svih 90 minuta za goste odradio još jedan hrvatski nogometaš, obrambeni igrač Davorin Kablar.