Subota, 13.04.2013.

Austrijska Bundesliga: Bjeličin prvi poraz u 2013. godini

Nogometaši Wolfsbergera, koje trenira hrvatski stručnjak Nenad Bjelica, doživjeli su prvi poraz u 2013. godini. Pred svojim su navijačima izgubili od Rieda s 3-1...

Bjeličina je momčad u devet proljetnih kola prije ove subote skupila šest pobjeda i tri remija. Debitant u Bundesligi se time uključio u borbu za mjesto u Europa ligi, ali u 29. je kolu napravio mali korak unatrag u toj utrci.

Wolfsberger je, istina, poveo u 47. minuti pogotkom Španjolca Ynclana Jacoba, ali Ried je do kraja u potpunosti preokrenuo. Najprije je u 63. minuti izjednačio mladi austrijski reprezentativac hrvatskog porijekla Robert Žulj, a gosti su do trijumfa došli u vatrenim zadnjim sekundama.

Michele Polverino je u 90. minuti skrivio penal i dobio crveni karton, a Anel Hadžić je zabio s bijele točke. U prvoj minuti sudačke nadoknade pobjedu Rieda je potvrdio Markus Grössinger.

Ried se s tri subotnja boda uključio u lov na jedno od dva mjesta koja vode u Europa ligu. Konkurenti su mu Rapid, Sturm i Wolfsberger.