Srijeda, 22.05.2013.

Austrijska Bundesliga: Bečka Austria osigurala naslov

Nogometaši bečke Austrije osigurali su naslov nacionalnog prvaka kolo prije kraja austrijske Bundeslige…

Austria je u 35. kolu deklasirala Mattersburg s 4-0 i uoči posljednje ovosezonske utakmice ima nedostižnih osam bodova prednosti pred lanjskim prvakom Salzburgom. Bečani su u srijedu sve dvojbe riješili vrlo brzo, već nakon 12 minuta su vodili s 3-0 pogocima Alexandera Gorgona, Markusa Suttnera i Tomaša Juna. Konačnih je 4-0 u 53. minuti svojim drugim golom večeri postavio Gorgon. Recimo i da je član novog prvaka i hrvatski nogometaš Kaja Rogulj koji je u srijedu odradio svih 90 minuta.

Za Austriju Beč ovo je 24. naslov nacionalnog prvaka i prvi nakon 2006. godine.

Salzburg je odigrao neodlučeno 2-2 na gostovanju kod Rieda. Vodili su gostujući igrači s 2-0, ali nisu uspjeli sačuvati prednost, a strijelac za 2-2 u 54. minuti je bio mladi austrijski reprezentativac hrvatskog porijekla Robert Žulj.

Spomenimo još da je Wolfsberger hrvatskog trenera Nenada Bjelice poražen u gostima kod Wiener Neustadta s 2-0. Wolfsberger je i dalje peti na ljestvici s bodom manje od Sturma s kojim vodi borbu za plasman u Europa ligu.