Nedjelja, 26.05.2013.

Eredivisie: Utrecht izborio Europa ligu

Nogometaši Utrechta osigurali su kroz razigravanje u nizozemskom prvenstvu plasman u Europa ligu sljedeće sezone...

U polufinalu razigravanja bili su prvo s ukupnih 3-1 u dvije utakmice bolji od Heerrenveena, a sada su ukupnim rezultatom 3-2 pobijedili Twente.

U uzvratu finala razigravanja Utrecht je kod kuće izgubio od Twentea 2-1, ali bila je to Pirova pobjeda za goste budući da su u prvoj utakmici kod kuće izgubili 2-0.

Twente je zabio dva gola u razmaku od samo dvije minute prvog poluvremena, a strijelci su bili Dušan Tadić i Nacer Chadli. Utrecht je uspio smanjiti nakon samo 20 sekundi igre u drugom poluvremenu kada je pogreška vratara Sandera Boschkera i veznjaka Felipea Gutierreza rezultirala golom Edouarda Duplana u praznu mrežu.

Za Twente je tako na katastrofalan način, propuštanjem plasmana u Europu po prvi put nakon 2005. godine, okončala sezona u kojoj su predvodili ligašku ljestvicu prvih 11 kola, ali su se raspali nakon zimske stanke i smjene trenera Stevea McClarena.

S druge strane, Utrecht se vraća europskim natjecanjima nakon trogodišnjeg izbivanja.