Subota, 22.09.2012.

Hrvatski nogometaši obilježili su 4. kolo njemačkog nogometnog prvenstva.

U derbiju HSV-a i Borussije Dortmund briljirao je Ivan Perišić. Hrvatski reprezentativac zabio je dva gola za momčad iz Dortmunda, ali to nije bilo dovoljno da se izbjegne poraz u Hamburgu. HSV je slavio 3:2, a drugi gol za domaće zabio je Ivo Iličević. Milan Badelj je odigrao cijeli susret za HSV.

Ivica Olić spasio je poraza Wolfsburg na domaćem terenu protiv Furtha. Gosti su poveli u 23. minuti autogolom Pogatetza, a izjednačio je Olić glavom dvije minute prije kraja prvog poluvremena. Do kraja utakmice Wolfsburg je napadao, ali su se gosti uspjeli obraniti.

Bayern je slavio protiv Schalkea u Gelsenkirchenu golovima Kroosa i Mullera iz drugog dijela utakmice. Mario Mandžukić je igrao do 70. minute, a promašio je najbolju priliku u prvom poluvremenu kada je glavom s pet metara pucao preko gola.