Utorak, 03.12.2013.

Novak i Pavić podigli publiku na noge

Hrvatska je u prvoj od dvije prijateljske utakmice, koje će odigrati tijekom četiri dana boravka u Slavoniji i Baranji, sinoć u Gradskom vrtu svladala Ukrajinu sa 3:2.

Nije to bila tipična utakmica vrhunskog futsala koji zna često biti opterećen teškim taktičkim okovima već je to bila utakmica u kojoj su si igrači mogli dati malo oduška a izbornik kockastih Mato Stanković potražiti alternativna rješenja za prvu postavu naše selekcije. I dobio je neke odgovore jer je na parketu Gradskog vrta zasjalo jedno novo ime - Nikola Pavić, igrač Murtera koji je oduševio svojim realizatorskim sposobnostima i snalažljivošću pred suparničkim vratima.

Na otvaranju utakmice bilo je vatreno. Već u 2. minuti Ukrajinci su poveli nakon pogreške Grcića koji je vratio loptu našem vrataru Jukiću, a on ju je morao prihvatiti iako pravila to ne dopuštaju pa je dosuđen udarac. Pavlenko je kratko dodao loptu D.Bondaru koji je sa sedam metara preciznim udarcem pogodio desni kut - 0:1.

No, na odgovor Hrvatske nije se dugo čekalo jer je već u sljedećem napadu Novak odličnom dugom loptom pronašao Grcića koji se lijepo oslobodio svog čuvara i onda na istoj udaljenosti kao i Ukrajinac oštro pucao i pogodio doljnji desni kut - 1:1.

Nakon toga više nije bilo previše uzbuđenja iako je Hrvatska bila bolja i imala više mogućnosti da već do odmora posve preokrene rezultat. Prvo je Novak servirao još jednu sjajnu loptu koju nije iskoristio Grbeša kada se našao sam oči u oči sa ukrajinskim vratarom, a izgledne situacije imali su i Jelovčić koji je sa samo dva-tri metra promašio cijeli okvir te Suton čiji je dobar udarac Litvinenko skrenuo u korner.

U nastavku utakmice Ukrajinci su pritisnuli što je trajalo dobrih šest-sedam minuta, a kada se Hrvatska uspjela izvući iz tog stiska uzvratila je snažno. U samo dvije minute postignuta su dva pogotka strijelac je bio isti Nikola Pavić.

Prvo mu je u 29. minuti sve sjajno pripremio Tihomir Novak, koji je prošao po desnoj strani poput brzog vlaka i s korner linije vratio povratnu loptu u sredinu, a Paviću nije preostalo ništa drugo nego postaviti nogu i pogoditi praznu mrežu. Međutim, u sljedećoj akciji mladi napadač naše reprezentacije pokazao je pravo majstorstvo. Na jednu dubinsku loptu prvo se odlično zagradio i oslobodio svog čuvara a onda kad je izašao pred vrlo raspoloženog Litvinenka odlučio se na "roling" koji je izveo odlično zaobišao vratara i pogodio za 3:1 i ovacije s tribina.

Nakon toga Ukrajinci su u igru uveli igrača vratara što im je donijelo rezultat u završnici susreta kada je Pavlenko iz vrlo teškog kuta uspio prevariti Mladinu i pogoditi suprotne desne rašlje za smanjenje na 3:2, ali i to je bilo sve što su uspjeli učiniti Ukrajinci. Čak štoviše njihov vratar spašavao ih je u nekoliko situacija i od težeg poraza.

Hrvatska 3
Ukrajina 2
OSIJEK Dvorana Gradski vrt. Gledatelja 1.500. Suci: Saša Tomić 7 i Nikola Jelić 7 (oba Hrvatska).
Strijelci: 0:1 - D. Bondar (2), 1:1 - Grcić (3), 2:1 - Pavić (29), 3:1 - Pavić (30), 3:2 - Pavlenko (37).
HRVATSKA: Jukić 6,5, Grcić 7, Grbeša 6, Pavić 7,5, Babić 6, Jelovčić 6,5, Duvančić 6, Protega 6, Novak 7,5, Suton 7, Mladina 6, Matošević, Petrović 6, Bilić.
UKRAJINA: Litvinenko 7,5, Pavlenko 6,5, Fedorčenko, Razuvanov, Bilotrkivec 6, Kemeko 6, D.Bondar 6,5, O.Bondar, Žurba 6, Ovsianikov 6, Cipun, Rogačov 6, Špigar 6
IGRAČ UTAKMICE: TIHOMIR NOVAK

Danas u Belom Manastiru

Nakon susreta u Osijeku, futsal reprezentacije Hrvatske i Ukrajine danas će se sastati i u Belom Manastiru. To će ujedno biti prva službena međunarodna futsal utakmica u jedinom baranjskom gradu. Drugi sraz Hrvatske i Ukrajine bit će odigran u nastavno-sportskoj dvorani u Belom Manastiru s početkom u 20.30.

Predigra pripala Gornjograđanima

U predigri utakmice Hrvatska - Ukrajina snage su odmjerile selekcije osječkog Donjeg i Gornjeg grada. Taj je susret odigran u okviru obilježavanja Dana grada Osijeka, a završio je pobjedom Gornjograđana od 2:0. Strijelci su bili Dejan Mehić i Dario Orkić.