Četvrtak, 12.12.2013.

Copa Sudamericana: Lanus osvojio svoj drugi naslov

Argentinski nogometni klub Lanus pobjednik je južnoameričkog natjecanja Copa Sudamericana, nakon što je u uzvratnoj utakmici slavio protiv brazilske Ponte Prete s 2-0...

Prvi susret u Brazilu završen je rezultatom 1-1, pa je u kombinaciji s noćašnjim Lanus slavio sa sveukupnih 3-1, što znači da je po drugi put u svojoj povijesti osvojio ovaj naslov. Uz Copa CONMEBOL iz 1996. godine i osvajanje domaće Aperture ovo je treći najveći rezultat za Lanus u cjelokupnoj klupskoj povijesti.

Spomenimo da su argentinski klub do pobjede predvodili Victor Ayala i Ismael Blanco, koji su zabijali pogotke u prvom poluvremenu. Iako je Ponte Preta u nastavku bila nešto opasnija, domaći vratar Agustin Marchesin ni u jednom trenutku nije bio opasnije ugrožen.