Nedjelja, 10.11.2013.

Hat-trick Cardoza u pobjedi Benfice nad Sportingom u kupu

Oscar Cardozo, 30-godišnji paragvajski napadač Benfice, postigao je tri pogotka u domaćoj pobjedi Benfice nad Sportingom 4:3 u produžecima, u ogledu šesnaestine finala portugalskog kupa...

Oscar Cardozo, najbolji strani strijelac u povijesti Benfice, bio je upitan za nastup zbog ozljede koju je zadobio u utorak u 4. kolu Lige prvaka, pri gostujućem porazu momčadi iz Lisabona kod Olympiacosa 1:0.

Paragvajski reprezentativac ipak je zaigrao protiv Sportinga i još jednom dokazao svoju klasu trima golovima koje je postigao u prvom dijelu, za vodstvo Benfice 3:1.

Guimaraes - Porto: 7,00 4,20 1,39 (LIVE)

Sporting se u nastavku vratio u utakmicu. Prvo je brazilski srednji branič Mauricio u 62. minuti smanjio na 3:2, a onda je u drugoj minuti sudačke nadoknade alžirski napadač Islam Slimani, koji je ušao s klupe, poravnao na 3-3. Benfica je do pobjede stigla nakon pogotka kojeg je Luisao zabio u sedmoj minuti sudačke nadoknade.

Prošle sezone je Benfica bila u utrci za osvajanje tri trofeja, a na kraju nije osvojila niti jedan. U finalu Europa lige izgubila je od Chelseaja 2:1, u prvenstvu je u završnici ispustila prvu poziciju, a u finalu portugalskog kupa, prvog za Benficu nakon sezone 2004/05, izgubila je od Vitorije Guimaraes 2:1.