Nedjelja, 10.11.2013.

Turska Süperlig: Fenerbahçeu derbi i 9 nad Galatasarayem

U derbi utakmici kompletnog turskog nogometnog prvenstva igrači Fenerbahçea su kao domaćini pobijedili aktualnog prvaka Galatasaray 2-0...

S ta nova tri boda Fenerbahçe je dodatno pobjegao svom velikom rivalu, sada već na devet bodova prednosti, te je kompletirao odličan start u novu sezonu (devet pobjeda, remi i poraz).

U 24. minuti je Fenerbahçe poveo pogotkom Emrea Belözoglua iz penala, dok je brazilski nogometaš Cristian Baroni u 66. postavio konačnih 2-0. Momčad Roberta Mancinija nije uspjela doći niti do počasnog pogotka u ovom derbiju.

Istaknimo da je u nedjelju veliki preokret napravio Gençlerbirligi koji je doma gubio, pri samom kraju prvog dijela, s 2-0 protiv Trabzonspora, ali je dobio utakmicu s 3-2 pogotkom Durmaza u 80. minuti.

Turska Süperlig, 11. kolo:

Fenerbahçe - Galatasaray 2-0 (Belözoglu 24-11m, Cristian Baroni 66)
Konyaspor - Antalyaspor 2-0 (Kabze 20, Djalma 46)
Gençlerbirligi - Trabzonspor 3-2 (Stancu 45, Calik 67, Durmaz 80 / Paulo Henrique 1, Colman 34-11m)

Redoslijed: 1. Fenerbahçe 28, 2. Kasimpaşa 24, 3. Sivasspor 22, 4. Beşiktaş 21, 5. Galatasaray 19...