Nedjelja, 29.09.2013.

MLS: Di Vaio opet zabio, i dalje je vodeći strijelac lige

Talijanski 37-godišnji napadač Marco Di Vaio postigao je u subotu već 19. pogodak u dresu Montreal Impacta u MLS ligi, čiji je i dalje vodeći strijelac...

Montreal Impact odigrao je 2:2 na gostovanju kod Chicago Firea. Dvoboj je ponudio i sučeljavanje dvojice najboljih strijelaca lige. Di Vaio je doveo u goste pogotkom u 25. minuti i stigao do brojke od 19 golova u sezoni.

Domaćini su okrenuli rezultat i poveli 2:1, nakon što je dva gola isporučio Mike Magee, u 57. i 73. minuti. Na svom kontu Magee sada ima 18 golova, jedan manje od talijanskog napadača. Bod za goste spasio je Maxim Tissot u 87. minuti.

Montreal Impact drži treće mjesto u Istočnoj konferenciji sa 46 bodova, pet manje od vodećeg New York Red Bulla, dok je Chicago sedmi sa 40 bodova.

Na Zapadu vodi Real Salt Lake, koji je u ovoj rundi slavio u gostima kod Whitecapsa 1:0. Tom pobjedom je Real Salt Lake preskočio na vrhu Seattle s bodom više, ali i tri utakmice više.