Subota, 05.10.2013.

Ruska Premierliga: Lokomotiv spasio bod, Ćorluka skrivio penal

U 12. kolu ruskog nogometnog prvenstva Lokomotiv je odigrao 2-2 na gostovanju kod Krilje Sovjetov. Rezultatom gosti mogu biti i zadovoljni budući su gubili 2-0 na poluvremenu...

Već u 17. minuti susreta rukom je vlastitom kaznenom prostoru igrao Vedran Ćorluka (odigrao svih 90 minuta), te je dosuđen jedanaesterac za Krilju, a hrvatski je reprezentativac kažnjen žutim kartonom.

Siguran izvođač najstrože kazne bio je Sergej Kornilenko koji je ujedno zabio i drugi gol za svoju momčad u 39. minuti. Početkom drugog poluvremena drugoplasirana momčad ruskog prvenstva je smanjila preko Senegalca Damea N'Doyea, a pokazalo se konačan rezultat je postavio Taras Mihalik u 64. minuti. Isti je igrač na kraju isključen u sudačkoj nadoknadi.

Na ljestvici Lokomotiv za vodećim Zenitom zaostaje dva boda, ali uz utakmicu više.