Utorak, 31.12.2013.

Baš ih neće: Redsi s najmanje sreće ove sezone u Engleskoj

Arsenal će Novu godinu dočekati kao vodeća momčad, a Olivier Giroud je zabio nakon 499 minuta. Liverpool je bio prvi na Božić, a u Novu godinu ući će kao peti...

Najnesretnija momčad prvog dijela Premiershipa je Liverpool. U 19 prvenstvenih utakmica 16 puta su pogodili okvir gola! Momčad Brendana Rodgersa na Božić je bila prva na ljestvici, a uoči Nove godine, porazom na Stamford Bridgeu, pali su na peto mjesto. Posljednji put Liverpool je kolo uoči Nove godine dočekao među prve četiri momčadi 2008.

Liverpool - Hull: 1,26 5,85 9,75 (LIVE)

- Uz malo sreće možemo se uključiti u borbu za naslov. Mala je razlika između prvog i petog. Najvažnija je stvar da smo još u igri - rekao je trener Liverpoola Brendan Rodgers.
Ljuti su bili u Liverpoolu, smatrajući da su oštećeni za dva penala. Oba na Luisu Suarezu.

- Start Eto’oa na Suarezu bio je čisti penal. No, do toga ne bi ni došlo da je Eto’o isključen u drugoj minuti nakon divljačkog starta na Hendersonu. To je crveni karton, a Eto’o nije dobio ni žuti - kaže Rodgers.

Sudac Howard Webb ove sezone u Premiershipu nije podijelio niti jedan crveni karton niti je dosudio penal. Na Liverpoolove optužbe, trener Chelseaja Jose Mourinho se nasmijao.
- Prekršaj Eto’oa na Suarezu je žuti karton, tu se slažem. Samo, žuti karton za Suareza. Baca se kao da je u bazenu - kaže Jose Mourinho.

Inače, u šest od posljednjih osam Chelseajevih pobjeda protiv Liverpoola na klupi je bio Mourinho. Odlaskom Mourinha Londonci su u posljednjih 13 utakmica protiv Liverpoola pobijedili samo dvaput!

U sjajnoj seriji je Manchester United s četiri uzastopne pobjede u Premiershipu. Posljednja, protiv Norwicha, je tim važnija jer nije bilo Waynea Rooneya i Robina Van Persiea. Prvog siječnja na Old Trafford dolazi Tottenham. Spursi su od prosinca 1989. jednom pobijedili na Old Traffordu.

Manchester Utd - Tottenham: 1,78 3,60 4,45 (LIVE)

Lani u rujnu, kad su s Villasom-Boasom na klupi i golovima Evansa, Balea i Dempseya pobijedili 3:2. Samo, više nema ni Villasa-Boasa ni Balea...
Arsenalovi navijači uvjereni su da će njihov klub i nakon 1. siječnja, kad u Londonu dočekuju Cardiff, ostati na prvom mjestu i vratiti naslov nakon devet godina. Pobjedu u Newcaslte osigurao im je Olivier Giroud, kojem je to prvi gol u prvenstvu nakon dugih 499 minuta.