Četvrtak, 26.12.2013.

Kauri osvojio 12. turnir "Četiri kafića"

Caffe bar Kauri osvojio je 12. turnir "Četiri kafića - Memorijal Dino Petrinović" koji je danas odigran pred četiri tisuće gledatelja u ŠC Gripe.

Kauri je u finalu rezultatom 3:2 svladao ekipu Tempere i sasvim zasluženo pogigao pehar najbolje momčadi ovogodišnjeg turnira. Spoj Hajudukovih i Splitovih igrača pojačanjih reprezentativcima Antom Rebićem i Danijelom Pranjićem pokazao se kao pun pogodak.

Gledatelji koji su bili na Gripama sigurno nisu požalili zbog dolaska jer su ove godine mogli vidjeti mnoštvo golova, dobrih poteza i sjajnog nogometa. Atmosferu su dodatno podigle pjesme Vinka Coce, atraktivne brazilske plesačice, te maskota Svjetskog prvenstva "Fuleco".

Najbolji strijelac turnira s pet postignutih golova je Jean Kouassi, nagradu za najboljeg igrača dobio je Danijel Pranjić, a najbolji vratar je drugu godinu za redom Božidar Radošević.
Tempera - Tropic 6:4

Strijelci: Kouassi (4), Lalić, Vejić, Livaja, Laura (2), Gabrić

SASTAVI

TEMPERA: Božidar Radošević, Ivica Mornar, Vedran Runje, Vlatko Đolonga, Hrvoje Vejić, Kaja Rogulj, Jean Kouassi, Patrice Zoungrana, Hrvoje Vuković, Joško Hajder, Dejan Banić, Vik Lalić, Denis Putnik, David Matković, Anthony Vilanca.

Trener: Hari Vukas

TROPIC: Vjekoslav Tomić, Leon Ernst Habib, Milan Rapaić, Ivica Križanac, Branimir Cipetić, Marin Tomasov, Branko Laura, Antonio Asanović, Nikola Topić Iba, Marko Livaja, Drago Gabrić.

Trener: Mladen Perica Štrla

Otvaranje turnira pripalo je Temperi i Tropicu, a Tempera je izašla kao pobjednik u susretu punom preokreta. Već u 2. minuti Livaja zabija za vodstvo Tropica, ali miljenik splitske publike Jean Kouassi je vrlo brzo poravnao na 1:1. U 19. minuti Koaussi je postigao svoj drugi pogodak za prvi preokret na utakmici.

U drugom dijelu za novi preokret pobrinuo se Laura koji je u razmaku od dvije minute dva puta pogodio iz velike udaljenosti za novo vodstvo Tempere. Zatim je u 31. minuti Gabrić zabio za 4:2, međutim Kouassi u 35. minuti smanjuje na 4:3, da bi Lalić 80 sekundi prije kraja još jednom poravnao rezultat. Krenuo je Tropic po pobjedu u posljednjim trenutcima utakmice, ali otvorena igra im se vrlo brzo osvetila. Mornar je oduzeo jednu loptu, dodao Kouassiju koji na pogađa Vejića na drugoj stativi, a ovaj zabija za 5:4. U posljednjih 20 sekundi Mornar još jednom siječe loptu na sredini terena, a Kouassi spretno pogađa za konačnih 6:4.

Kauri - Vanilla 8:7

Strijelci: Erceg (3), Kvesić (2), Pranjić (2), Bilić, Bugarija (2), Tomičić (2), Vastić, Perišić, Jarni

SASTAVI

KAURI: Tomislav Duka, Mate Bilić, Danijel Pranjić, Ante Erceg, Ante Rebić, Mario Maloča, Ivan Runje, Josip Runje, Mario Pašalić, Goran Jozinović, Josip Serdarušić, Tomislav Glumac, Mario Kvesić.

Trener: Zoran Vulić

VANILLA: Vlado Tomaš, Robert Jarni, Ivan Perišić, Stanko Bubalo, Igor Musa, Ivica Vastić, Frane Tomaš, Mate Bugarija, Ivan Tomičić, Andrija Balić.

Trener: Dalibor Zebić

U drugoj polufinalnoj utakmici gledatelji su vidjeli pravu kišu golova, njih čak 15! U 2. minuti Jarni dovodi Vanillu u prednost, a samo dvije minute kasnije Bugarija povećava na 2:0. U 7. minuti Erceg je smanjio na 2:1, da bi u sljedećih deset minuta Perišić i Tomičić znatno povećali prednost Vanille na 4:1. Malo prije kraja prvog dijela Bilić ipak uspijeva smanjiti zaostatak na 4:2, ali već početkom drugog poluvremena Vastić je opet povisio na tri gola razlike.

A onda je uslijedio preokret Kaurija. U samom sedam minuta Erceg i Pranjić su uspjeli poravnati rezultat na 5:5. Igrač Splita najprije je lijepo pogodio iz blizine, a Pranjić je zatim dva puta bio vrlo ubojit iz slobodnog udarca. Za potpuni preokret pobrinuo se Kvesić koji u 32. minuti zabija za prvo vodstvo Kaurija, međutim samo tri minute kasnije Bugarija svojim drugim golom izjednačuje na 6:6.

Zatim je opet proradila Splitova veza pa je Kauri preko Kvesića i Ercega do 39. minute uspio doći do prednosti od dva razlike (8:6). Napali su igrači Vanille svim silama u zadnjih 60 sekundi, ali tek su pred sam kraj uspjeli smanjiti na 8:7 preko Tomičića.

Kauri - Tempera 3:2

Finalni dvoboj donio je još jednu neizvjesnu, ali nešto tvrđu utakmicu. Dva gola pala su u prve četiri minute, najprije je Mornar doveo Temperu u vodstvo, ali Bilić je vrlo brzo poravnao na 1:1. Za drugi pogodak najzaslužniji je Rebić koji se na sredini terena vješto oslobodio Kouassija, a zatim asistirao Pranjiću koji pogađa za 2:1 Kaurija.

Početkom drugog dijela, u 22. minuti, danas vrlo raspoloženi Erceg pogađa za 3:1 što je rezultat kojeg je Kauri držao sve do 35. minute. Tada je Kouassi svojim petim golom donio tračak nade Temperi smanjivši na 3:2, međutim više se nije moglo. Igrači Kaurija uspjeli su rutinski zadržati svoje vodstvo do kraja i potpuno zasluženo su osvojili pobjednički pehar.

Ovo je drugi put da Kauri osvaja turnir "Četiri kafića", a nakon završetka vlasnik Saša Franjkić je kazao: - Idemo slaviti do zore!