Četvrtak, 26.12.2013.

Del Piero zabio u porazu Sydneyja

Talijanski nogometni veteran u redovima FC Sydneyja, 39-godišnji Alessandro Del Piero, zabio je lijepi gol iz slobodnog udarca u porazu svoje momčadi od Brisbane Roara 5-2 u 12. kolu australskog prvenstva…

Del Piero je postigao prvi gol na utakmici u 11. minuti. Bivši kapetan Juventusa propustio je dvije od prethodne tri utakmice svog kluba, koje su obje završile porazima, zbog ozljede leđa. U ovom ogledu odigrao je samo prvo poluvrijeme.

Gosti su nakon Del Pierovog pogotka zabili pet golova u nizu, da bi Sydney u četvrtoj minuti sudačke nadoknade samo malo ublažio poraz.

Del Pieru je ovo bio peti gol u devetom nastupu u australskom prvenstvu, a njegova je momčad na šestom mjestu na ljestvici sa 18 bodova, odnosno sa šest pobjeda i šest poraza. Brisbane Roar je vodeći s 27 bodova.