Nedjelja, 20.10.2013.

Belgijska Jupiler liga: Hat-trick Santinija za prvi poraz Club Bruggea

Hrvatski napadač Kortrijka Ivan Santini igra u sjajnoj formi u belgijskoj Jupiler ligi. U utakmici 11. kola zabio je hat-trick za 4-1 domaću pobjedu svoje momčadi protiv Club Bruggea...

Do ove utakmice Club Brugge je bio jedina neporažena momčad u belgijskom prvenstvu, ali sada se to promijenilo.

Donedavni igrač Freiburga zabio je prvi, treći i četvrti gol za svoju momčad, u 22. i 90. minuti iz jedanaesteraca i u 65. minuti iz igre. Bili su mu to deveti, deseti i 11. gol u sezoni, čime je samostalno izbio na vodeće mjesto ljestvice najboljih strijelaca, s dva gola više od drugoplasiranog Hamdija Harbaouija.

Posao je Kortrijku bio olakšan budući je Club Brugge od 38. minute igrao bez isključenog Toma de Suttera, a u završnici su gosti ostali i sa devetoricom na travnjaku nakon što je pocrvenio strijelac jedinog njihovog gola Björn Engels.

Podsjećamo, u prošlom je kolu početkom mjeseca Santini svojim golom srušio Anderlecht.

Belgijska Jupiler liga, 11. kolo:

Kortrijk - Club Brugge 4-1 (Santini 22-11m, 65, 90-11m, Coulibaly 57 / Engels 32)
Standard - Charleroi 2-2

Redoslijed: 1. Standard 28, 2. Club Brugge 26, 3. Zulte-Waregem 24, 4. Genk 23, 5. Anderlecht 21, 6. Kortrijk 19...