Subota, 21.12.2013.

Belgijska Jupiler liga: Santinijev 12. gol sezone

Hrvatski nogometaš Ivan Santini bio je strijelac za Kortrijk koji je u 20. kolu belgijskog prvenstva doživio težak poraz na gostovanju kod Mechelena (5-2)…

Kortrijk je poveo već u osmoj minuti preko Teddyja Chevaliera, ali uslijedilo je bolno prizemljenje. Domaći su do poluvremena izjednačili, a potom s još četiri gola u nastavku napunili mrežu gostiju. Santini je u 87. minuti iz jedanaesterca ublažio poraz i postavio konačnih 5-2.

Zadraninu je to 12. prvenstveni pogodak ove sezone, ali i prvi nakon 11. kola. Santinijeva se suša poklopila i s krizom Kortrijka kojem je ovo bila šesta uzastopna utakmica u kojoj nije pobijedio.