Srijeda, 18.12.2013.

Francuski Liga kup: Bordeaux prošao dalje penalom u nadoknadi

U utorak su nogometaši Nantesa izborili ulazak u četvrtfinale francuskog Liga kupa, a dosad je još šest momčadi učinilo isto tijekom srijede...

Kao gost je jedino slavio Bordeaux koji je u sudačkoj nadoknadi došao do pobjede kod Rennesa 2-1. Brazilac Jussie je u samoj završnici realizirao jedanaesterac za pobjedu Bordeauxa, za koji nije igrao potencijalni hrvatski reprezentativac Gregory Sertic. Henrique je zabio prvi pogodak za Bordeaux (50. minuta), dok je samo dvije minute kasnije izjednačio Doucoure.

U nadoknadi je do slavlja došao i Troyes koji je s 3-2, u drugoligaškom obračunu, pobijedio Tours. Istim je rezultatom Lyon slavio na Gerlandu protiv Reimsa, a zanimljivost ogleda je ta da je svih pet pogodaka postignuto u drugom dijelu.

Nica je vrlo lako, s 3-0, pobijedila Sochaux, dok je Marseille na svom Velodromeu pobijedio Toulouse 2-1. Strijelci za Marseille su bili Mendy u 13. i Gignac u 29. iz jedanaesterca.

Francuski Liga kup, osmina finala:

Lyon - Reims 3-2 (Gomis 58, Lacazette 61, Gourcuff 82 / Onaingue 65, Ayite 87-11m)
Nica - Sochaux 3-0 (Pejčinović 14, Genevois 31, Pied 34)
Marseille - Toulouse 2-1 (Mendy 13, Gignac 29-11m / Spajić 42)
Evian - Bastia 2-1 (Wass 62, 67 / Ilan 32)
Rennes - Bordeaux 1-2 (Doucoure 52 / Henrique 50, Jussie 90-11m)
Troyes - Tours 3-2 (Court 6, 23, Nivet 90 3 / Bergougnoux 5, Adnane 44)