Subota, 14.12.2013.

Svjetsko klupsko prvenstvo: Raja Casablanca u polufinalu

Marokanska Raja Casablanca plasirala se u polufinale FIFA-inog Svjetskog klupskog prvenstva na kojem nastupa kao predstavnik zemlje domaćina...

Raja Casablanca u četvrtfinalu je pomalo iznenađujuće izbacila meksički Monterrey nakon produžetaka s 2-1 na utakmici odigranoj u Agadiru.

Raja Casablanca je vodeći pogodak na utakmici postigla u 25. minuti. Nakon centaršuta s desne strane, grubo je pogriješio vratar Monterreya Orozco koji je ispustio loptu iz naručja. Poklon je prihvatio Chtibi koji je iz blizine bez problema gurnuo loptu u gol.

Humberto Suazo iz slobodnog udarca s desne strane u 53. minuti je asistirao Basanti koji je glavom poravnao na 1-1.

Do pobjede je marokanska momčad stigla u petoj minuti produžetka. Moutouali je izveo korner s lijeve strane, a Guehi je odlično skočio i udarcem glavom pod gredu razgalio navijače svoje momčadi.

Raja Casablanca ostvarila je drugu pobjedu na turniru, a u polufinalu će 18. prosinca igrati protiv brazilskog Atletico Mineira, čiji je član i slavni Ronaldinho.

Kineski Guangzhou Evergrande, pobjednik ovogodišnje Azijske lige prvaka, u ranijoj četvrtinalnoj utakmici u Agadiru je pobijedio afričkog prvaka, egipatski Al-Ahly s 2-0. U polufinalu će se 17. prosinca sastati s europskim prvakom Bayernom.

Svjetsko klupsko prvenstvo, četvrtfinale:

Guangzhou Evergrande – Al-Ahly 2-0 (Elkeson 49, Conca 67)
Raja Casablanca – Monterrey 2-1 u produžecima (Chtibi 25, Guehi 95 / Basanta 53)