Nedjelja, 15.12.2013.

Austrijska Bundesliga: Debakl Bjeličine Austrije u derbiju

Hrvatski trener Nenad Bjelica nije se, zajedno sa svojim nogometašima bečke Austrije, dobro proveo tijekom nedjelje u austrijskoj Bundesligi...

U derbi utakmici 20. kola Red Bull Salzburg je očitao lekciju Bjeličnim igračima, te je pobjedom 4-0 potvrdio primat ove sezone u zemlji. Naime, Salzburg je uvjerljivo vodeća momčad lige, a primjerice četvrtoplasirana Austria ima četrnaest bodova manje i odigranu utakmicu više. Drugoplasirani Grödig ima jedanaest bodova manje od Salzburga.

Po dva je pogotka zabio Salzburg u oba poluvremena. Goste iz Beča su načeli Andre Ramalho u 23. i Valon Berisha u 38. minuti, a dokrajčili ih Alan u 66. i Mane u 87.

Za Salzburg je to bila osma domaća pobjeda u sezoni (uz dva remija), dok Austria nije nastavila dobar niz započet ovog tjedna kada je u Ligi prvaka ponizila ruski Zenit pred svojim navijačima (pobjeda 4-1).