Četvrtak, 28.11.2013.

Europa liga: Lazio, PAOK i Genk dalje, Tottenham i dalje stopostotan

Nogometaši Tottenhama vratili su se na pobjednički kolosijek u Europa ligi nakon ponižavajućeg 6-0 poraza od Manchester Cityja u Premierligi...

U sklopu 5. kola skupine K slavila je momčad Andrea Villas-Boasa na gostovanju kod Tromsřa s 2-0 autogolom Adnana Čauševića i golom Mousse Dembelea. Tottenham je već od ranije osigurao prvo mjesto u skupini, isto kao i Anži drugo.

U skupini J dalje u 1/16 finala idu Trabzonspor koji je kod kuće savladao Apollon 4-2, te Lazio koji je izvojevao 2-0 gostujuću pobjedu u Varšavi protiv Legije. Apsolutni junak Trabzonspora bio je Olcan Adin, strijelac hat-tricka, dok su za Lazio golove postigli Brayan Perea i Felipe Anderson. Ivica Vrdoljak odigrao je svih 90 minuta za Legiju koja je u pet dosadašnjih kola propustila osvojiti ijedan bod.

U skupini L istovjetne su pobjede 2-0 ostvarili PAOK, u gostima kod Šahter Karagandija, i AZ Alkmaar, kod kuće protiv Maccabi Haife. I Alkmaar i PAOK su osigurali prolaz dalje uoči posljednjeg kola.

U skupini H Sevilla je iznenađujuće kod kuće odigrala tek 1-1 protiv Estorila iako je vodila već od 7. minute i gola Kevina Gameira. U posljednjoj je minuti susreta Estorilu bod donio Miguel Ruben Fernandes, a Ivan Rakitić odigrao je 90 minuta za seviljski sastav. U drugoj utakmici skupine Liberec Renata Kelića je kod kuće poražen 2-1 od Freiburga, a hrvatski je nogometaš odigrao svih 90 minuta.

Dinamo Kijev poražen je u gostima kod Genka 3-1 u sklopu skupine G i tako će o prolazu dalje odlučivati u posljednjem kolu. Niti Domagoj Vida niti Ognjen Vukojević nisu zaigrali za kijevski sastav.

Do premijerne je pobjede u natjecanju došao Kuban Krasnodar u skupini A koji je na domaćem travnjaku savladao švicarski St. Gallen 2-0 uz dva gola Lorenza Melgareja.

Europa liga, 5. kolo:

skupina A

Kuban Krasnodar - St. Gallen 4-0 (Melgarejo 3, 71, Ignatiev 54, Kabore 90)

skupina D

Rubin - Maribor 1-1 (Natcho 43 / Mezga 86)

skupina G

Genk - Dinamo Kijev 3-1 (Vossen 17, Kumordzi 37, De Ceulaer 40 / Jarmolenko 9)
Rapid - Thun 2-1 (Boyd 17, Bošković 64 / Sadik 62)

skupina H

Liberec - Freiburg 1-2 (Ribalka 81 / Ginter 23, Coquelin 73)
Sevilla - Estoril 1-1 (Gameiro 7 / Fernandes 90)

skupina J

Legia - Lazio 0-2 (Perea 24, Anderson 57)
Trabzonspor - Apollon 4-2 (Adin 23, 61, 83, Aydogdu 25 / Guie Gneki 68, Sangoy 90-11m)