Nedjelja, 24.11.2013.

Ukrajinska Premierliga: Vukojević i Vida slavili, Ljubičić pocrvenio

U sklopu 17. kola ukrajinske nogometne lige kijevski je Dinamo pred svojim navijačima slavio protiv Hoverle s 3-0, dok je Marin Ljubičić u susretu svoje Tavrije zaradio crveni karton...

Dinamo je s uvjerljivih 3-0 razbio Hoverlu, a strijelci pogodaka bili su Jeremain Lens, Dieumerci Mbokani i Sergij Sidorčuk. Naš Ognjen Vukojević je odigrao cijeli susret za domaći sastav, dok je Domagoj Vida ušao u igru u 44. minuti, nakon ozljede Danila Silve.

Dinamo je pobjedom ostao peti, ali se vodećem Šahtaru približio na svega pet bodova zaostatka, dok za drugoplasiranim Čornomorcem zaostaje svega dva.

Tavrija je ugostila Volin, a u konačnici je susret završio podjelom bodova, te s tri crvena kartona. Vlasnik jednog, ujedno prvog na utakmici, je naš Marin Ljubičić, koji je u 65. zaradio drugi žuti karton. Prvu je opomenu dobio u 36.

Spomenimo da su gosti na poluvremenu vodili 2-0, no pogocima Nazarenka i Rubena Gomeza u drugom dijelu Tavrija je uspjela sačuvati bod. No to joj nije pomoglo da pobjegne s dna prvenstvene ljestvice, čije začelje dijeli s Metalurgom iz Zaporožja.

Ukrajinska Premierliga, 17. kolo:

Dinamo Kijev – Hoverla 3-0 (Mbokani 22, Lens 29, Sidorčuk 84)
Tavrija – Volin 2-2 (Nazarenko 60, Ruben Gomez 90 / Memešev 11, Matei 45)

Redoslijed: 1. Šahtar Donjeck 38 (17 utakmica), 2. Čornomorec 35, 3. Dnjipro 34 (-2), 4. Metalist Harkiv 34 (-2), 5. Dinamo Kijev 33...