Četvrtak, 07.11.2013.

Europa liga: Sevilla i kijevski Dinamo blizu prolaska u drugi krug

Nogometaši Seville nisu uspjeli pobijediti Liberec u ogledu 4. kola skupine H Europa lige, čime bi osigurali i teoretski prolaz dalje...

No, i postignuti remi (1-1) Sevilli otvara prilično širom vrata prolaska dalje, kao i Liberecu. Te dvije momčadi vode na ljestvici sa osam i šest bodova, dok slijede Freiburg s tri i Estoril s dva. Ove dvije potonje momčadi su na portugalskom tlu odigrali također neodlučeno, ali bez golova.

Sevilla je vodila protiv Libereca pogotkom Argentinca Diega Perottija od 29. minute i bila je bolja na terenu. No, u nastavku je Liberec zaigrao još odlučnije, te je izjednačio preko Davida Pavelke u 71. minuti. Za goste je cijelu utakmicu odigrao Renato Kelić, dok je kapetan Seville Ivan Rakitić na travnjak ušao u 69. minuti.

U skupini G ljestvicu predvode Genk i kijevski Dinamo sa osam i sedam bodova, te je vrlo vjerojatno da će te dvije momčadi proći dalje, budući da su bečki Rapid i Thun zasad skupili po tri boda.

Dinamo je u gostima pobijedio Thun s 2-0 iako je već u 17. minuti ostao s igračem manje (Mbokani crveni karton). No, malo su mu pomagali i domaći igrači (autogol Schenkela u 29. za 1-0), a sudbinu domaćina je zapečatio Jarmolenko golom u 69. minuti. Hrvatski dvojac Ognjen Vukojević i Domagoj Vida ušao je za Dinamo u igru u drugom dijelu, a Vukojević je dobio i žuti karton.

U drugom ogledu večeri Rapid i Genk su u Beču odigrali 2-2, a spomenimo kako je Amerikanac Terrence Boyd zabio oba gola za Bečane. No, bilo je to dovoljno samo za bod...